Kultura | Edukacja | Kronika 112 Sport i rekreacja | Inwestycje

Reklama

Jesteś zainteresowany zareklamowaniem się w naszym serwisie?
Sprawdź dostępne możliwości współpracy!

Oferta reklamowa

Kontakt

Masz ciekawy temat? A może jakieś pytania?

Kontakt

Bogaty kiermasz wielkanocny w Wieluniu zachęcał do zakupów świątecznych

13 kwietnia 2022 | Wydarzenia

Wieluński jarmark to możliwość zrobienia udanych, przedświątecznych zakupów na zbliżającą się Wielkanoc.

Stąd w niedzielę, 10 kwietnia, na pl. Legionów po raz kolejny zagościł, zorganizowany wspólnie przez Gminę Wieluń, Wieluński Dom Kultury oraz Fundację Made in Wieluń, Wieluński Kiermasz Wielkanocny.

Stoiska przygotowane przez koła gospodyń i sołectwa z naszej gminy, prywatnych przedsiębiorców i Wieluński Dom Kultury z wielką radością zawsze odwiedzali mieszkańcy z całej okolicy. Podczas jarmarku można było spotkać stoiska, na których oprócz rękodzieła były też liczne, wielkanocne słodkości oraz potrawy i przepiękne ozdoby przygotowane przez Zespół Szkół Specjalnych w Wieluniu.

Dla łasuchów, na kilku stoiskach, nie zabrało pysznych ciast wielkanocnych: mazurków oraz świątecznych bab. Jak co roku na wieluńskim jarmarku można było także zakupić wyroby z nadwarciańskiego browaru oraz spróbować różnorodne smaki kuchni ukraińskiej. Na kiermaszu można było skosztować tradycyjny barszcz ukraiński przygotowany przez przebywające na terenie naszej gminy panie z Ukrainy.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko charytatywne, na którym prowadzona była zbiórka na rzecz chorej na chłoniaka Marzeny Zabłockiej. Wzorem lat poprzednich na jarmarku można było również nabyć rękodzieło przygotowane przez pracowników i osoby, które korzystają z warsztatów Wieluńskiego Domu Kultury.

Różnorodność i przepiękna kolorystyka oferowanego towaru przyciągnęła sporo chętnych i zachęciła do zakupów. Wybór prezentowanych towarów był spory więc każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Oprócz ozdób szytych z kolorowych tkanin były też żywe stroiki z wykiełkowanego zboża, hiacyntów i sezonowych kwiatków. Duża ilość stoisk, pełnych wszelakiego dobra, przypomniała mieszkańcom Wielunia, że święta już blisko.

Reklama Salon optyczny Jacek w Wieluniu
Copyright © 2017-2024 Kocham Wieluń