Kultura | Edukacja | Kronika 112 Sport i rekreacja | Inwestycje

Reklama

Jesteś zainteresowany zareklamowaniem się w naszym serwisie?
Sprawdź dostępne możliwości współpracy!

Oferta reklamowa

Kontakt

Masz ciekawy temat? A może jakieś pytania?

Kontakt

Konwencja wyborcza Przyjaznej Gminy. Piotr Radowski kandydatem na burmistrza

28 marca 2024 | Wydarzenia

Kolejną konwencję, podczas obecnej kampanii wyborczej, zorganizowała w Wieluniu Przyjazna Gmina.

Konferencja prasowa KWW Przyjaznej Gminy odbyła się w sobotę, 23 marca w Spółdzielczym Domu Kultury w Wieluniu, gdzie został przedstawiony, w zbliżających się wyborach samorządowych, kandydat na stanowisko burmistrza Wielunia: Piotr Radowski oraz kandydaci na radnych miejskich w Wieluniu.

Kandydat na stanowisko burmistrza Wielunia Piotr Radowski podczas swojego wystąpienia zaprezentował także program wyborczy komitetu. Jako pierwszy, podczas spotkania, głos zabrał najmłodszy członek KWW Przyjaznej Gminy Tymoteusz Sasin.

Szanowni Państwo, 7 kwietnia tego roku odbędą się najważniejsze dla lokalnej społeczności wybory samorządowe. Po raz szósty zrzeszenie Przyjazna Gmina zjednoczyła grupę osób kochających ziemię wieluńską i pragnących mieć bezpośredni wpływ na najważniejsze decyzje w sprawach jej mieszkańców.

Nazywam się Tymoteusz Sasin, i jako najmłodszy członek tej drużyny mam niewątpliwy zaszczyt przedstawić wszystkich kandydatów na radnych rady miejskiej oraz kandydata na burmistrza naszego miasta z ramienia Przyjaznej Gminy.

Szanowni Zebrani, Przyjazna Gmina to my – społecznicy, pracownicy różnych instytucji, przedsiębiorcy. Pochodzimy z różnych środowisk, na co dzień zajmujemy się różnymi sprawami, ale łączy nas troska o dobro naszej gminy i wspólne wartości: szacunek do wszystkich mieszkańców, uczciwość, rzetelność i odpowiedzialność za powierzone zadania.

Wśród nas jest zarówno pokolenie doświadczonych i sprawdzonych kandydatów, jak i młoda generacja mieszkańców, którą mam zaszczyt reprezentować i która pragnie również wziąć odpowiedzialność za przyszłość naszej małej ojczyzny.

Opowiadamy się za zrównoważonym rozwojem naszej gminy. Znamy ziemię wieluńską z każdej perspektywy i znamy problemy jej użytkowników. Udział w tegorocznych wyborach samorządowych jest dla nas wszystkich wielkim wyzwaniem i wielką odpowiedzialnością. Wierzymy, że jako radni nie zawiedziemy naszych mieszkańców.

Dzisiejsze spotkanie ma na celu prezentację i wsparcie naszych kandydatów do rady miejskiej w Wieluniu oraz lidera całej grupy i jednocześnie kandydata na Burmistrza Wielunia kolegę Piotra Radowskiego.

To właśnie Piotr jest najbardziej spośród nas doświadczonym samorządowcem i najlepiej znającym realia naszej gminy – zarówno w zakresie dotychczasowego jej dorobku, jak i wyzwań jakie przed nią stoją.

– mówił podczas konwencji Tymoteusz Sasin

W następnej części spotkania Tymoteusz Sasin zaprezentował kandydatów KWW Przyjaznej Gminy na radnych w poszczególnych okręgach.

Kandydaci do Rady Miejskiej w Wieluniu:

Okręg nr 1:

 1. Wojtuniak Radosław,
 2. Psuja Wojciech,
 3. Młynek Anna,
 4. Wielgosiński Przemysław,
 5. Matuszewska-Kaja Agnieszka,
 6. Sękowski Sławomir,
 7. Waloch Agnieszka,
 8. Charkiewicz Sabina,
 9. Kucharski Grzegorz.

Okręg nr 2:

 1. Majcher Mieczysław,
 2. Zarębska Maria,
 3. Caban Elżbieta,
 4. Lemanik Katarzyna,
 5. Kozik Barbara,
 6. Świątek Kamila,
 7. Sasin Tymoteusz,
 8. Zając Jakub,
 9. Kaja Robert.

Okręg nr 3:

 1. Radowski Piotr,
 2. Maniak Dariusz,
 3. Kotas Grażyna,
 4. Budzyna Ryszard,
 5. Kubiak Bożena,
 6. Kaftan Sławomir,
 7. Majcher Małgorzata,
 8. Kłaczyński Wiesław,
 9. Kucharczyk Anna.

Po prezentacji kandydatów KWW Przyjaznej Gminy na radnych głos zabrał Piotr Radowski, kandydat Przyjaznej Gminy na stanowisko burmistrza Wielunia.

Szanowni Państwo, występuję dzisiaj przed wami nie tylko jako kandydat na radnego gminy oraz burmistrza Wielunia ale jako jeden z was, człowiek który całe swoje dorosłe życie poświęcił pracy społecznej oraz wieluńskiemu samorządowi.

Chcąc mówić o wyzwaniach i zagrożeniach jakie stoją przed samorządem naszej gminy trzeba znać realia, tj. obecny stan jej finansów, zaciągnięte zobowiązania, koszty utrzymania gminy, najważniejsze potrzeby mieszkańców oraz możliwości ich realizacji.

Ja taką wiedzę mam i wiem jak rozsądnie i racjonalnie zarządzać naszą gminą. Czy moi kontrkandydaci też mają taką wiedzę? Z tym pytaniem zostawiam państwa. Nasza gmina posiada ogromny potencjał gospodarczy oraz intelektualny tkwiący w jej mieszkańcach, którzy w licznych rozmowach oczekują zmiany jakości stylu i efektywności zarządzania gminą, normalności i przewidywalności, nowych pomysłów i realizacji zaplanowanych inwestycji.

Aby go jednak w pełni wyzwolić i wykorzystać dla dobra nas wszystkich potrzebny jest mądry, doświadczony i odpowiedzialny gospodarz, gospodarz, którego celem działania będzie ambitna, kreatywna i prężnie rozwijająca się gmina, otwarty na odważne projekty i ludzi chcących budować prawdziwą przyjazną, ponad podziałami, wspólnotę, w której każdy człowiek zasługuje na szacunek, akceptację i drugą szansę.

Jeśli mi państwo zaufacie i oddacie na mnie swój głos, to takim chcę być właśnie burmistrzem: uczciwym, dobrym, roztropnym i odpowiedzialnym gospodarzem. W pierwszej kolejności zostaną zlecone i wykonane wszystkie inwestycje, które zostały zapisane w budżecie gminy Wieluń na 2024 rok.

W kolejnych latach będą realizowane inwestycje, na które gmina Wieluń posiada dokumentacje i wymagane pozwolenia oraz zadania będące w projektowaniu. Nie stać nas aby setki tys. zł. wydane na dokumentacje zostały zmarnowane.

– mówił kandydat na stanowisko burmistrza Piotr Radowski

Jak zapowiedział Piotr Radowski jeśli chodzi o nowe inwestycje to priorytetem dla niego będzie przebudowa ulic i dróg nie posiadających nawierzchni asfaltowej, budowa nowego basenu ze strefą rekreacyjną, budowa sal gimnastycznych oraz strażnicy dla OSP w Wieluniu.

Bardzo ważnym zadaniem będzie też pełna administracyjna i logistyczna współpraca z GDDKiA przy przygotowywaniu i realizacji budowy obwodnicy południowo-zachodniej Wielunia.

Chciałbym państwu obiecać więcej i zrobić więcej ale zwykła uczciwość i świadomość obecnych możliwości finansowych naszej gminy mi na to nie pozwala.

Drodzy państwo, my nie mamy takiej ogromnej kampanii i wielkich banerów jak nasi konkurenci ale mamy wielkie serca i miłość do ludzi bo w naszych sercach jest gmina Wieluń.

– dodał kandydat na burmistrza Piotr Radowski

Piotr Radowski jest jednym z siedmiorga kandydatów na stanowisko burmistrza Wielunia w zbliżających się wyborach samorządowych, które odbędą się w całym kraju w niedzielę, 7 kwietnia.

Reklama Salon optyczny Jacek w Wieluniu
Copyright © 2017-2024 Kocham Wieluń