Kultura | Edukacja | Kronika 112 Sport i rekreacja | Inwestycje

Reklama

Jesteś zainteresowany zareklamowaniem się w naszym serwisie?
Sprawdź dostępne możliwości współpracy!

Oferta reklamowa

Kontakt

Masz ciekawy temat? A może jakieś pytania?

Kontakt

Kandydaci Wspólnoty Ziemi Wieluńskiej na radnych i burmistrza w wyborach 2024

10 marca 2024 | Wydarzenia

Przy Starostwie Powiatowym w Wieluniu odbyła się konferencja prasowa Wspólnoty Ziemi Wieluńskiej.

Konferencja Wspólnoty w sobotę, 2 marca, miała na celu przedstawienie kandydatów na radnych do Rady Miejskiej i Powiatowej w Wieluniu. Podczas wydarzenia został również przedstawiony, w zbliżających się wyborach samorządowych, kandydat na stanowisko burmistrza Wielunia: Janusz Pamuła.

Jako pierwszy głos zabrał obecny Starosta Powiatu Wieluńskiego Marek Kieler, pierwszy na liście Wspólnoty Ziemi Wieluńskiej w okręgu nr 2 do Rady Powiatu.

Postanowiliśmy założyć Stowarzyszenie Wspólnoty Ziemi Wieluńskiej i tak działamy od 15 lat, utrzymujemy się ze składek członkowski, nie mamy dofinansowania żadnego z zewnątrz, jesteśmy takimi samymi ludźmi jak państwo, jesteśmy stąd, jesteśmy z Wielunia i ziemi wieluńskiej. […]

Chciałbym w sposób jak najbardziej oficjalny przedstawić kolegę Janusza Marka Pamułę. Janusza znam od kilkunastu lat: jest doświadczonym samorządowcem związanym od najmłodszych lat z miastem i Gminą Wieluń.

Janusz jest człowiekiem uczciwym, znającym problemy i rozumiejący problemy naszych mieszkańców, ma odpowiednie kompetencje i kwalifikacje, aby zarządzać takim miastem jak Wieluń. Szanowni Państwo potrzebuje burmistrze niezależnego, uczciwego i rozumiejącego problemy gminy Wieluń i jej mieszkańców.

– powiedział starosta Marek Kieler

Po wystąpieniu Marka Kielera, który również zaprezentował poszczególnych kandydatów na radnych do Rady Miejskiej i Powiatowej w Wieluniu oraz Rady Gminy Pątnów, przyszedł czas aby zaprezentował się osobiście Janusz Pamuła.

Kandyduję z ramienia Wspólnoty, która nie jest tylko nazwą, jest stworzona po to aby działać na rzecz całej społeczności lokalnej. Pracuję w samorządzie od 33 lat. Przez 25 lat pracowałem w wieluńskim magistracie. Aktualnie pracuję w urzędzie miasta w Działoszynie i jestem Naczelnikiem wydziału zajmującym się inwestycjami, planowaniem przestrzennym, ochroną środowiska i pozyskiwaniem środków pozabudżetowych.

Moje życie zawodowe, wiedza, umiejętności predestynują mnie do ubiegania się o urząd Burmistrza. Impulsem do podjęcia decyzji o kandydowaniu, była zwykła przyjacielska rozmowa o Wieluniu. Jako osoba znająca zasady funkcjonowania samorządu, procesów planowania i realizacji przedsięwzięć uznałem, że startując w wyborach mogę wykorzystać mój potencjał „na naszym” podwórku.

Kandyduję na urząd Burmistrza, ponieważ chcę odbudować prestiż i powagę Naszej Gminy i Naszego Miasta. Nawiązać i utrzymywać właściwe relacje ze wszystkimi, którzy są w stanie pomóc w rozwoju Ziemi Wieluńskiej. Chcę zmienić Wieluń!

Chcę zbudować poczucie wspólnoty samorządowej, której celem jest dobro wszystkich mieszkańców. Szukać tego, co nas łączy a nie dzieli. Stworzenie otwartego, transparentnego i skutecznego systemu zarządzania, który będzie służył wszystkim mieszkańcom jest dla mnie celem nadrzędnym. W końcu, w tym wszystkim chodzi o dobro mieszkańców, o nasze dobro.

Dla realizacji ambitnych celów, kluczem jest pozyskanie środków zewnętrznych. Stoimy przed historyczną chwilą uruchomienia gigantycznych środków z KPO i funduszy strukturalnych. Nie ma czasu na naukę, nie ma czasu na bezczynność. Kolejnej szansy może już nie być. To jest nasz czas, to jest ten moment! Musimy go dobrze wykorzystać.

– mówił kandydat WZW na stanowisko burmistrza Janusz Pamuła

Kandydat na stanowisko burmistrza Wielunia Janusz Pamuła przedstawił także swoją wizję rozwoju opartą na kilku kluczowych filarach, które mają zrewolucjonizować lokalną społeczność. Jednym z głównych założeń jego programu jest inwestycja w infrastrukturę sportową, w tym budowę basenu, sal gimnastycznych i terenów rekreacyjnych.

Jednak to nie wszystko, co ma do zaoferowania. Pamuła podkreślił, jak istotne jest zapewnienie taniej energii dla budynków komunalnych. Ta inwestycja może znacząco obniżyć koszty usług, co przekłada się na korzyści dla wszystkich mieszkańców, większa liczba osób będzie mogła skorzystać z oszczędności.

Pamuła nie zapomina także o problemie atrakcyjności rynku pracy, planuje stworzyć warunki, które przyciągną nowe inwestycje i stworzą miejsca pracy dla mieszkańców, planuje również budowę mieszkań, aby zaspokoić potrzeby mieszkaniowe lokalnej społeczności.

Janusz Pamuła stawia na:

 1. Rozwój bazy sportowej, tj. basen kąpielowy, sale sportowe, tereny rekreacyjne.
 2. Tanią energię, a tym samym zmniejszenie rachunków za wodę, za ogrzewanie budynków i bloków mieszkalnych.
 3. Zwiększenie atrakcyjności rynku pracy.
 4. Opracowanie i wdrożenie polityki senioralnej.
 5. Budowę mieszkań na wynajem.

Kandydat Janusz Pamuła jest świadomy, że jego cele są ambitne i wymagają znacznych nakładów finansowych. Dlatego planuje sięgać po środki zewnętrzne, aby zrealizować swoje obietnice. Jednocześnie zobowiązuje się do uczciwego i przejrzystego zarządzania tymi funduszami, aby zagwarantować ich efektywne wykorzystanie.

O kandydacie na stanowisko burmistrza wypowiedział się ciepło również, kończący swoją kadencję, Przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Owczarek.

Dobiegł mój czas bycia radnym ale kończąc moją 25-letnią kadencję radnego i Przewodniczącego Rady Powiatu, chciałbym zaapelować do wszystkich tych, którzy na mnie przez te sześć kadencji głosowali, którzy mnie przez 25 lat obserwowali, którzy mają dobre zdanie o tym, co robiłem i mają do mnie zaufanie.

Chciałem do nich zaapelować i ich prosić aby w nadchodzących wyborach, biorąc pod uwagę moje zdanie, poparli naszego kandydata na burmistrza Janusza Pamułę. Moim zdaniem, biorąc pod uwagę to co obserwowałem w gminie przez te ponad 30 lat, to jest najlepszy kandydat, a wszystkich kandydatów znam.

Wszystkich kandydatów znam bo z nimi współpracowałem. Moim zdaniem Janusz Pamuła jest dla Wielunia i dla państwa wszystkich najlepszym kandydatem na burmistrza Wielunia.

– zachęcał do głosowania na kandydata WZW przewodniczący Krzysztof Owczarek

Kandydaci do Rady Miejskiej w Wieluniu:

Okręg nr 1:

 1. Radosław Buda,
 2. Beata Pilarczyk,
 3. Grażyna Jaskuła,
 4. Ernest Sujka,
 5. Malwina Jeglińska,
 6. Łukasz Teodorczyk,
 7. Kamila Adamczyk,
 8. Karolina Pichlińska,
 9. Janusz Pamuła.

Okręg nr 2:

 1. Grażyna Urbaniak-Kopczyńska,
 2. Zbigniew Wiśniewski,
 3. Karolina Ewa Kik,
 4. Marcin Dwornik,
 5. Anna Prażanowska,
 6. Adam Paluszek,
 7. Małgorzata Kalusińska,
 8. Anna Kowalczyk,
 9. Marian Kaczmarek.

Okręg nr 3:

 1. Mariusz Płóciennik,
 2. Bożena Kaczmarzyk,
 3. Grzegorz Bryła,
 4. Adrian Garbiec-Ogórek,
 5. Ryszard Radziwołek,
 6. Patrycja Miśków,
 7. Sylwia Bogusławska.

Kandydaci do Rady Powiatu w Wieluniu:

Okręg nr 1:

 1. Robert Grabowski,
 2. Henryk Wojcieszak,
 3. Sylwester Brożyna,
 4. Bogumiła Gmyrek,
 5. Aleksandra Strugała,
 6. Katarzyna Sarowska,
 7. Szymon Panek,
 8. Stefan Florecki.

Okręg nr 2:

 1. Marek Kieler,
 2. Agnieszka Wasińska,
 3. Damian Grobelny,
 4. Agnieszka Kuźnik,
 5. Joanna Danuta Zientara,
 6. Renata Płonka,
 7. Łukasz Gidelski,
 8. Jacek Niepiekło.

Okręg nr 3:

 1. Damian Pęcherz,
 2. Krystyna Miśkiewicz,
 3. Tomasz Gędek,
 4. Rafał Kolanek,
 5. Mirosława Kłobus,
 6. María Grabowsa,
 7. Karol Sakowski.

Kandydat do Rady Gminy w Pątnowie:

 • Barbara Kotowska-Budziak.

Okręg nr 1 obejmuje miasto i gminę Wieluń. Okręg nr 2 obejmuje gminy: Biała, Czarnożyły, Mokrsko, Ostrówek i Skomlin, Okręg nr 3 obejmuje gminy: Konopnica, Pątnów, Osjaków i Wierzchlas.

Reklama Salon optyczny Jacek w Wieluniu
Copyright © 2017-2024 Kocham Wieluń