Kultura | Edukacja | Kronika 112 Sport i rekreacja | Inwestycje

Reklama

Jesteś zainteresowany zareklamowaniem się w naszym serwisie?
Sprawdź dostępne możliwości współpracy!

Oferta reklamowa

Kontakt

Masz ciekawy temat? A może jakieś pytania?

Kontakt

Wybory 2024: kandydaci „Łączy Nas Wieluń” na radnych i burmistrza

8 marca 2024 | Wydarzenia

Kolejny briefing prasowy w Wieluniu, podczas obecnej kampanii wyborczej, zorganizowało Stowarzyszenie „Łączy Nas Wieluń”.

Konferencja prasowa Stowarzyszenia „Łączy Nas Wieluń” odbyła się w sobotę, 2 marca przy wieluńskim ratuszu, gdzie został przedstawiony, w zbliżających się wyborach samorządowych, kandydat na stanowisko burmistrza Wielunia: Paweł Okrasa oraz kandydaci na radnych miejskich w Wieluniu.

W tym roku Stowarzyszenie debiutuje również w wyborach do Rady Powiatu w Wieluniu, co stanowi nowy kierunek dla ich działalności. Podczas konferencji burmistrz Okrasa skoncentrował się na dokonaniach z minionych lat oraz wyznaczył kierunki na przyszłość.

Okrasa szczególnie podkreślił osiągnięcia w obszarze podatków, zaliczając obniżkę podatku od środków transportu do najniższej stawki w Polsce. Dzięki temu zabiegowi oraz współpracy z firmą Wielton, udało się przyciągnąć do miasta wiele firm, co przełożyło się na zwiększenie dochodów gminy.

Paweł Okrasa z dumą ogłosił, że dochody z tego tytułu wzrosły pięciokrotnie w ciągu ostatnich 9 lat, osiągając łączny dochód w wysokości 35,5 mln zł tylko w ciągu ostatnich 5 lat.

Gmina jest bogata bogactwem swoich mieszkańców. Jak państwo wiedzą jest to motto, które towarzyszy mi w moim funkcjonowaniu w samorządzie od wielu, wielu lat ale ważne jest to, aby nie mówić pięknych idei, nie mówić pięknych, podniosłych haseł, ale żeby pokazać, że te hasła mogą się przerodzić w czyny. […]

Pierwsze, które się narzuca na myśl to jest bogactwo gospodarcze, bogactwo ekonomiczne i w tym obszarze w ciągu ostatnich 9 lat zmieniliśmy całkowicie filozofię funkcjonowania miasta i gminy. Obniżyliśmy podatki od środków transportu, mamy najniższe w regionie podatki od nieruchomości i mamy najniższe dla mieszkańców opłaty za odbiór odpadów. […]

W wyniku obniżki podatków od środków transportu który mamy w tej chwili na poziomie najniższym w Polsce i dzięki pomocy firmy Wielton udało się do Wielunia sprowadzić firmy leasingowe, które są na polskim rynku, dzięki czemu w ciągu tych 9 lat dochody z tytułu tego podatku wzrosły nam sześciokrotnie. […]

Dzięki temu, że gmina pozyskała tak duże dochody z tytułu tego podatku nie było presji na podwyżkę podatków od nieruchomości. Mieszkańcy naszej gminy od swoich domów, od swoich mieszkań płacą najniższy podatek od środków transportu, podatek od nieruchomości.[…]

– mówił kandydat na stanowisko burmistrza Paweł Okrasa

Nie zapominając o infrastrukturze, Okrasa wspomniał o sukcesach w tym obszarze, takich jak przebudowa ulicy Popiełuszki, budowa dwóch nowych rond oraz planowane otwarcie nowej drogi łączącej ulicę Warszawską z ulicą Sieradzką. Dodatkowo, udało się podłączyć 10 miejscowości do kanalizacji, a budowa żłobka na 100 dzieci i modernizacja dworu w Ożarowie również została zrealizowana.

Okrasa nie omieszkał wspomnieć również o wyjątkowo rozwiniętej w naszym mieście kulturze czy infrastrukturze sportowej przy szkołach podstawowych w naszej gminie.

Wszystko aby nasze miasto było bezpieczne. Inwestujemy w rozwój monitoringu miejskiego po to, żeby mieszkańcy naszego miasta i naszej gminy czuli się bezpiecznie. Nie wyłączamy oświetlenia na noc tak jak gminy sąsiednie, tylko przez całą noc jest zapalone światło na naszych ulicach, na naszych skwerach. żeby mieszkańcy czuli się bezpiecznie.

– dodał kandydat na burmistrza Paweł Okrasa

Jednakże, Okrasa nie unikał tematu niepowodzeń, jakim był brak realizacji budowy hali przy Szkole Podstawowej nr 5 w Wieluniu oraz nowego basenu. Wyraził również gotowość do podjęcia nowych wyzwań na przyszłą kadencję, zwracając uwagę na problem niżu demograficznego i odpływu ludności do większych miast.

W odpowiedzi na wyzwania, kandydat zapowiedział stworzenie strategii mającej przyciągnąć mieszkańców z powrotem do miasta, poprzez budowę tanich mieszkań na wynajem.

Szanowni Państwo, każdy z nas jest inny, jesteśmy z różnych środowisk, różnimy się aktywnością zawodową, różnimy się światopoglądem, mamy różne doświadczenia, czytamy różne książki, słuchamy różnej muzyki, kibicujemy różnym klubom sportowym i mamy różne hobby.

Natomiast jest jedno co nas wszystkich tutaj łączy, także z mieszkańcami naszego miasta i naszego powiatu: łączy nas Wieluń. Jest to miasto, z którego jesteśmy dumni, jest to miasto, które kochamy i jest to miasto, któremu chcemy poświęcić naszą kreatywność, nasze talenty, nasze zaangażowanie oraz naszą pracę.

To wszystko po to, abyśmy mogli przekazać to miasto naszym dzieciom i naszym wnukom, aby to było miasto bezpieczne, czyste, piękne, silne gospodarczo, dobre dla życia i żeby to była gmina, która ciągle będzie bogata bogactwem swoich przyszłych obywateli.

– tymi słowami zakończył swoje przemówienie Paweł Okrasa

Konferencja zakończyła się przedstawieniem listy kandydatów Stowarzyszenia „Łączy Nas Wieluń” do Rady Miejskiej i Rady Powiatu.

Kandydaci do Rady Miejskiej w Wieluniu:

Okręg nr 1:

 1. Paweł Okrasa,
 2. Paweł Walczybok,
 3. Jolanta Dudek,
 4. Krzysztof Poznerowicz,
 5. Bogna Kanicka-Parnowska,
 6. Zbigniew Kucharczyk,
 7. Agnieszka Mysakowska,
 8. Adam Ciupa,
 9. Katarzyna Cywińska.

Okręg nr 2:

 1. Joanna Skotnicka-Fiuk,
 2. Grzegorz Żabicki,
 3. Roman Szkop,
 4. Krzysztof Matyjas,
 5. Przemysław Kołodziejczyk,
 6. Paulina Wysoczańska,
 7. Małgorzata Grabowska-Stefanowska,
 8. Włodzimierz Nawrocki,
 9. Danuta Terczyńska.

Okręg nr 3:

 1. Bronisław Mituła,
 2. Andrzej Gęsiak,
 3. Andrzej Kos,
 4. Zdzisław Bator,
 5. Ania Wrzesińska,
 6. Iza Kamińska,
 7. Karolina Modrzejewska,
 8. Tomasz Muszyński,
 9. Dorota Wróblewska.

Kandydaci do Rady Powiatu Wieluńskiego:

Okręg nr 1:

 1. Jarosław Rozmarynowski,
 2. Elżbieta Kalińska,
 3. Honorata Freus-Grzelak,
 4. Marlena Nowak,
 5. Honorata Majchrowska,
 6. Andrzej Dąbrowski,
 7. Leszek Pawelec,
 8. Ewa Panek,
 9. Rafał Kozłowski,
 10. Radosław Urbaniak.

Okręg nr 2:

 1. Jolanta Wojciechowska,
 2. Damian Orłowski,
 3. Tomasz Szczepański,
 4. Anna Nowińska,
 5. Krzysztof Sola,
 6. Agnieszka Słowik,
 7. Zbigniew Gizler,
 8. Olga Stelmach.

Okręg nr 3:

 1. Henryka Dubecka,
 2. Jolanta Mitka,
 3. Robert Graczyk,
 4. Seweryn Stefanowski,
 5. Karolina Białek,
 6. Kacper Wróbel,
 7. Bogdan Sobczyk.
Reklama Salon optyczny Jacek w Wieluniu
Copyright © 2017-2024 Kocham Wieluń