Kultura | Edukacja | Kronika 112 Sport i rekreacja | Inwestycje

Reklama

Jesteś zainteresowany zareklamowaniem się w naszym serwisie?
Sprawdź dostępne możliwości współpracy!

Oferta reklamowa

Kontakt

Masz ciekawy temat? A może jakieś pytania?

Kontakt

W Wieluniu odbył się polsko – ukraiński piknik integracyjny

14 czerwca 2022 | Wydarzenia

W piątek, 10 czerwca, na terenie zielonym przy hali Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu, rozpoczął się piknik integracyjny polsko-ukraiński.

Podczas wydarzenia była cała moc atrakcji ze wspaniałą zabawą, zarówno dla dorosłych jak i najmłodszych, zorganizowana przez grupę z portalu społecznościowego FB – „Wieluń dla Ukrainy”, której celem było zebranie funduszy, m.in. na zakup potrzebnych środków medycznych dla ukraińskich żołnierzy.

Podczas pikniku uczniowie i wychowankowie m. in. DPS w Skrzynnie, SOSW w Gromadzicach, ZSS w Wieluniu mieli możliwość zaprezentowania swoich talentów wykonując niezwykłą choreografię z kwiatami, wstążkami i balonikami, wystawiając przejmujące przedstawienie oraz przepięknie tańcząc. Na scenie pojawili się także z koncertami porywającymi do zabawy zespoły The White Tigers, Mayca i Projekt B oraz bardzo lubiani przez lokalną społeczność Didżejsi.

Wśród stoisk informacyjnych, podczas pikniku, znalazły się stoiska przygotowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Wieluniu, Przedsiębiorstwo Komunalne, Fundację na Rzecz Rozwoju Powiatu Wieluńskiego a także przez mundurowych z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu oraz strażaków prezentujących zainteresowanym swój sprzęt.

W piątek 10 czerwca 2022 roku na terenie Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu odbył się integracyjny piknik polsko-ukraiński, który przyciągnął mnóstwo osób. Mając na względzie bezpieczeństwo, policjanci z opiekunami dzieci rozmawiali na temat zagrożeń, na jakie mogą być narażeni ze strony osób mogących chcieć wykorzystać ich trudne położenie.

Mundurowi omówili problematykę związaną z przestępstwami dotyczącymi handlu ludźmi, oszustwami i zaginięciami osób. Omówiono zasady jak się zachowywać, aby zminimalizować ryzyko zagrożeń oraz gdzie szukać pomocy.

Policjanci wręczyli ulotki przygotowane w języku ukraińskim przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji, które dotyczą m.in. problematyki handlu ludźmi, oszustw i zaginięć. Dla najmłodszych największą atrakcją był pokaz policyjnego motocykla oraz radiowozu, któremu dzieci mogły przyjrzeć się z bliska.

– informuje mł. asp. Monika Klonowska z KPP w Wieluniu

Podczas pikniku wieluńscy mundurowi prezentowali uczestnikom pozyskany w ostatnim czasie sprzęt, czyli alkogogle i narkogogle, który wzbudził wśród wszystkich ogromne zainteresowanie. Dzięki nim bowiem każdy mógł się przekonać, jaki wpływ na organizm człowieka mają alkohol i środki odurzające.

Podczas pikniku, dla najmłodszych nie zabrakło strefy zabaw, były przygotowane darmowe dmuchańce, warsztaty, gry i zabawy czy malowanie twarzy. Jedną z wielu atrakcji pikniku był również charytatywny turniej plażowej piłki siatkowej.

W piękne piątkowe popołudnie na terenie naszej szkoły odbył się Polsko – Ukraiński Piknik Integracyjny. Podczas tego Pikniku odbył się także Charytatywny Turniej Siatkówki Plażowej. I miejsce w Turnieju zajęli Damian Śpich i Łukasz Foriasz a miejsce II Jakub Majchrzak i Mateusz Golus.

Cieszymy się, że nasi absolwenci nie zapominają o naszej szkole. Wszystkie dzieciaki ale nie tylko dzieciaki miały także możliwość sprawdzić się w celności podczas rzutów do kosza, rzutów w koła hula hop czy strzałów na bramkę unihokeja, gry w szachy i kręgle.

– relacjonuje na swoim FB sportowa społeczność uczniowska ZS nr 1 w Wieluniu

Niewątpliwą atrakcją dla zgromadzonych łasuchów, podczas pikniku, było stoisko z pysznym i cieszącym się wyjątkowym powodzeniem barszczem ukraińskim wraz z pierogami, było ciasto, wata cukrowa oraz stoisko gastronomiczne przygotowane przez Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu, serwujące wyjątkowy żurek oraz kiełbasę z grilla.

Darowizny pieniężne na rzecz uchodźców i walczącej Ukrainy można cały czas wpłacać na utworzone specjalnie na ten cel konto Fundacji na Rzecz Rozwoju Powiatu Wieluńskiego: RBS Lututów 90 9256 0004 0070 2760 2000 0120

Reklama Salon optyczny Jacek w Wieluniu
Copyright © 2017-2024 Kocham Wieluń