Kultura | Edukacja | Kronika 112 Sport i rekreacja | Inwestycje

Reklama

Jesteś zainteresowany zareklamowaniem się w naszym serwisie?
Sprawdź dostępne możliwości współpracy!

Oferta reklamowa

Kontakt

Masz ciekawy temat? A może jakieś pytania?

Kontakt

W dniu 10 czerwca odbędzie się spotkanie mieszkańców Wielunia z Prezydentem RP Andrzejem Dudą

9 czerwca 2020 | Polityka

W dniu 8 czerwca, na pl. Legionów w Wieluniu, odbyła się konferencja prasowa dotycząca kampanii wyborczej i jutrzejszej wizyty Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Wieluniu.

O szczegółach przyjazdu, w środę 10 czerwca, Prezydenta RP Andrzeja Dudy mówił Poseł na Sejm RP Paweł Rychlik, Wicestarosta Wieluński Krzysztof Dziuba oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Wieluniu Tomasz Akulicz. Informacje poseł uzupełnił również na swoim profilu portalu społecznościowego Facebook.

Wizyta Prezydenta RP związana jest z jego reelekcją. Spotkanie z mieszkańcami Wielunia i okolic oraz z wyborcami ma odbyć się około godz. 16:30 na pl. Legionów w Wieluniu. Wizytę rozpocznie natomiast około godz. 15-16:00 uroczysta sesja Rady Miejskiej w Kino-Teatrze „Syrena” w Wieluniu.

Bardzo cieszymy się z tego powodu, z informacji, które docierają zarówno z Kancelarii pana Prezydenta, jak i ze sztabu wyborczego pana Prezydenta Andrzeja Dudy. Płyną informacje o tym iż w najbliższą środę, jeśli nic nie pokrzyżuje planów, pan Prezydent odwiedzi nasze kochane miasto Wieluń.

Dlatego też już dziś bardzo serdecznie pragnę zaprosić na to spotkanie. Ono odbędzie się najprawdopodobniej w tym miejscu, na pl. Legionów w godzinach popołudniowych. Wszystko to oczywiście obarczone jest, co prawda niewielkim, ale jednak ryzykiem.

Dlatego też mówię, że najprawdopodobniej, ponieważ wiemy, że ta sytuacja jest bardzo dynamiczna, jesteśmy w stanie epidemii i ciągle są różne wydarzenia nieoczekiwane i to też może ulec to zmianie. Na dzień dzisiejszy w kalendarzu pana Prezydenta Andrzeja Dudy jest w środę wizyta w Wieluniu.

– mówił podczas briefingu prasowego Poseł na Sejm RP Paweł Rychlik

O tym jak ważna jest to wizyta mówili podczas konferencji Wicestarosta Wieluński Krzysztof Dziuba oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Wieluniu Tomasz Akulicz.

Pan Prezydent Andrzej Duda swoimi obecnościami w Wieluniu, ale także informowaniem o tragedii Wielunia podniósł nasze miasto na arenie międzynarodowej do symbolu. Tutaj jedną z tych wdzięczności jest przekazanie tytułu Honorowego Obywatela Miasta Wielunia ale również chcemy pana Prezydenta wesprzeć w kampanii wyborczej, w której uczestniczymy.

Pan Prezydent cieszy się dużym szacunkiem mieszkańców Ziemi Wieluńskiej. Dlatego postanowiliśmy zawiązać społeczny komitet poparcia Andrzeja Dudy jako kandydata na prezydenta, gdyż ubiega się o swoją reelekcję.

– powiedział podczas konferencji Wicestarosta Wieluński Krzysztof Dziuba

Spotkanie to również okazja do przekazania, z rąk Przewodniczącego Rady Miejskiej w Wieluniu Tomasza Akulicza, Prezydentowi RP Honorowego Obywatelstwa Wielunia.

Rada Miejska w Wieluniu 25 lutego podjęła uchwałę nadającą tytuł Honorowego Obywatela Miasta Wielunia dla pana Prezydenta Andrzeja Dudy. Informację o tym, że pan Prezydent ten tytuł przyjął, otrzymaliśmy już wcześniej, jest stosowne pismo z kancelarii prezydenta.

Na podstawie tego pisma właśnie mogliśmy podjąć tę uchwałę. Bardzo się cieszę, że pan Prezydent zdecydował się odwiedzić nasz Wieluń jeszcze w tych dniach ostatnich, w trakcie tej kampanii. Myślę, że chyba nikt tak bardzo nie zasługuje na tytuł Honorowego Obywatela Wielunia, jak pan Prezydent Andrzej Duda.

Po pierwsze, ze względu na tę promocję naszego miasta, związaną oczywiście z uroczystością 80-lecia wybuchu II Wojny Światowej i słynne już przemówienia pana Prezydenta Dudy i Prezydenta Niemiec Steinmeiera.

Mam nadzieję, że tak jak pan poseł powiedział: nic nie stanie na przeszkodzie, aby pan Prezydent mógł pojawić się w Wieluniu i odebrać ten tytuł z moich rąk.

– powiedział Przewodniczący Rady Miejskiej w Wieluniu Tomasz Akulicz

W Wieluniu Prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie będzie towarzyszyła małżonka, Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda.

Reklama Salon optyczny Jacek w Wieluniu
Copyright © 2017-2024 Kocham Wieluń