Kultura | Edukacja | Kronika 112 Sport i rekreacja | Inwestycje

Reklama

Jesteś zainteresowany zareklamowaniem się w naszym serwisie?
Sprawdź dostępne możliwości współpracy!

Oferta reklamowa

Kontakt

Masz ciekawy temat? A może jakieś pytania?

Kontakt

Były Komendant PSP w Wieluniu Waldemar Brząkała startuje w wyborach na fotel burmistrza

4 września 2018 | Polityka

Były Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu, 55-letni emerytowany oficer Waldemar Brząkała jest jednym z kandydatów na stanowisko Burmistrza Wielunia w nadchodzących wyborach. 

Waldemar Brząkała przez 12 lat pełnił funkcję zastępcy komendanta a następnie przez 10 lat samą funkcję komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu. W rozmowie specjalnie dla naszych czytelników przybliżył swoją osobę.

Jestem już po służbie czynnej ale nadal funkcjonuję w organizacjach społecznych na terenie miasta i powiatu. Przede wszystkim jestem wiceprezesem zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Wieluniu. Poza tym jestem w radzie Pożytku Publicznego przy staroście wieluńskim.

Bardzo bliskie są mi działania związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem. Wcześniej pełniłem służbę dla społeczeństwa w powiecie wieluńskim a teraz chciałbym swoją wiedzę, umiejętności i doświadczenie spożytkować dla naszego miasta. Znam realia działania administracji i służb, instytucji, organizacji i stowarzyszeń. Zdaję sobie w pełni sprawę, że mogę tę swoją wiedzę w tym zakresie wykorzystać, aby mieć wpływ na rozwój naszego miasta.

Generalnie jestem usposobiony tak bardzo pozytywnie w zakresie szeroko pojmowanej służby, bo ta moja praca, która nazywała się służbą pożarniczą, nauczyła mnie nie tylko służyć ale też słuchać. To była specyficzna służba, gdyż miało się do czynienia z poleceniami, komendami, rozkazami i to tak jest, że nie wszystkim można dogodzić, ale pomimo tego trzeba trzymać w ryzach.

Natomiast ponad 30-letnia służba w straży nauczyła mnie sumienności, przede wszystkim odpowiedzialności za podejmowane decyzje za ludzi i gospodarowania mieniem państwowym, pomoc organizacjom społecznym, które w zakresie bezpieczeństwa pożarowego działają. Miałem duży wpływ na pracę Ochotniczych Straży Pożarnych czyli pomoc w rozwijaniu się, dosprzętawianiu tych jednostek OSP, a przede wszystkim zacieśnianiu i zintegrowaniu tej służby.

Takie właśnie pojęcie służby chciałby Waldemar Brząkała przenieść na grunt miasta gdyż uważa, że piastowanie tak wielce odpowiedzialnej funkcji burmistrza to jest właśnie służba społeczeństwu.

Dlatego też mój czas doświadczeń i współpracy, również w tym zakresie, z Burmistrzem Miasta i Gminy Wieluń pozwolił mi wysnuć swoje własne wnioski i spostrzeżenia, wzmocnił chęć wyciągnięcia co najlepsze, ale tylko po to, aby wpływać przede wszystkim na rozwój naszego miasta.

Oczywiście to jest trudna sprawa i wielka odpowiedzialność. Nie chodzi tu o zaszczyty. Chodzi tutaj o łączenie ludzi, nie dzielenie, o umiejętność współpracy ale przede wszystkim integrację i stworzenie wspólnego frontu działania.

Tu nie chodzi o jakieś osobiste animozje, o szkodzenie sobie tylko o podejście ze zrozumieniem o co w tym wszystkim chodzi. Chodzi o właściwe sprawowanie urzędu, o roli służebnej tego urzędu dla społeczeństwa, bo stanowisko burmistrza to nie tylko zaszczyt ale przede wszystkim wsłuchiwanie się w to, co społeczeństwo ma do powiedzenia. To umiejętność wsłuchiwania się i wyciągania tego co najlepsze. Później natomiast realizowanie wszystkiego w praktyce, oczywiście tylko i wyłącznie za przyzwoleniem społecznym, czyli mieszkańców Miasta i Gminy Wieluń.

Były Komendant wcześniej nie był związany z żadną partią polityczną, nie pracował również w samorządzie. Jednak będąc na kierowniczym stanowisku nie tylko musiał się sprawdzić w zarządzaniu ludźmi, ale też współpracował z samorządami na różnym szczeblu dokładnie poznając zasady pracy samorządowej.

Reklama Salon optyczny Jacek w Wieluniu
Copyright © 2017-2024 Kocham Wieluń