Kultura | Edukacja | Kronika 112 Sport i rekreacja | Inwestycje

Reklama

Jesteś zainteresowany zareklamowaniem się w naszym serwisie?
Sprawdź dostępne możliwości współpracy!

Oferta reklamowa

Kontakt

Masz ciekawy temat? A może jakieś pytania?

Kontakt

Burmistrz Wielunia Paweł Okrasa zaprasza na Jarmark Bożonarodzeniowy

8 grudnia 2020 | Komunikaty

Jarmark Bożonarodzeniowy wpisał się już na stałe w Wieluńską tradycję. Oprócz różnych dodatkowych atrakcji zawsze można było zakupić na nim różnorodne wyroby rękodzielnicze, ozdoby świąteczne czy wigilijne potrawy.

Pomimo, że czas pandemii nie sprzyja takim wydarzeniom jednak Burmistrz Wielunia Paweł Okrasa wyszedł na przeciw mieszkańcom miasta i postanowił zaprosić wszystkich na bardzo skromny w tym roku jarmark, który odbędzie się 20 grudnia.

Zrobił to w piątek, 4 grudnia, podczas briefingu prasowego z okazji otwarcia na pl. Legionów w Wieluniu przez Muzeum Ziemi Wieluńskiej wystawy „Szopki bożonarodzeniowe ze zbiorów Muzeum Ziemi Wieluńskiej”. O tym wydarzeniu wcześniej pisaliśmy – tutaj.

Korzystając z okazji, że jesteśmy w atmosferze przedświątecznej to chciałem zaprosić 20 grudnia na bardzo skromny ale jednak Jarmark Bożonarodzeniowy. Będą stoiska kół gospodyń wiejskich z trzech miejscowości z naszej gminy, z miejscowości Dąbrowa, Turów i Kurów.

Będzie można też kupić rękodzieło przygotowane przez pracowników i osoby, które korzystają z warsztatów Wieluńskiego Domu Kultury. Tak, że będzie troszkę atrakcji, które oczywiście są namiastką tego co było wcześniej ale mimo wszystko dalej chcemy pokazywać, że te Święta tak do końca nie znikną z naszej tradycji, nie znikną z naszego miasta.

Serdecznie wszystkich zapraszam, proszę abyśmy zachowali odstęp i dbajmy o siebie w tym czasie.

– powiedział podczas briefingu Burmistrz Wielunia Paweł Okrasa

Wieluński jarmark to nie tylko możliwość zrobienia udanych przedświątecznych zakupów ale też często niezła zabawa i spotkanie się ze znajomymi. Stoiska przygotowane przez koła gospodyń z naszego regionu, wiele szkół i stowarzyszeń z wielką radością zawsze odwiedzały tłumy mieszkańców z całej okolicy.

O tym jak było w zeszłym, 2019 roku, gdy jeszcze nie słyszeliśmy o koronawirusie, można zobaczyć w naszej, poniższej galerii – tutaj. Natomiast wspaniały Jarmark Bożonarodzeniowy wraz z wieloma atrakcjami z 2018 roku można zobaczyć w artykule – tutaj

fot. archiwum
w galerii jarmark/2019 , główne – jarmark/2018

Reklama Salon optyczny Jacek w Wieluniu
Copyright © 2017-2024 Kocham Wieluń