Kultura | Edukacja | Kronika 112 Sport i rekreacja | Inwestycje

Reklama

Jesteś zainteresowany zareklamowaniem się w naszym serwisie?
Sprawdź dostępne możliwości współpracy!

Oferta reklamowa

Kontakt

Masz ciekawy temat? A może jakieś pytania?

Kontakt

Zaproszenie na sobotnią, 13 kwietnia, akcję krwiodawstwa

12 kwietnia 2024 | Zapowiedzi

W dniu 13 kwietnia, w Wieluńskim Domu Kultury przy ul. Krakowskie Przedmieście 5, odbędzie się wiosenna akcja honorowego krwiodawstwa.

Na akcję, od godz. 9:00, kolejny raz zaprasza Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy Oddziale Rejonowym PCK w Wieluniu. Krew to jedyne lekarstwo, którego nie da się wyprodukować a każda jej kropla jest na wagę złota.

Zbliża się kolejna, wyjątkowa sobota, 13 kwietnia, kiedy to nasz Klub HDK PCK Wieluń organizuje dziewiętnastą akcję honorowej zbiórki krwi na terenie Wielunia. Ta wyjątkowa inicjatywa nie tylko przyniesie ulgę potrzebującym, ale także będzie świętem dla naszej społeczności, ponieważ podczas tej akcji będziemy świętować tysięczną donację w ramach naszych klubowych akcji!

Osoba, która złoży tysięczną donację, otrzyma od firmy Patrol Group skrzynkę narzędziową Qbrick System. To wyjątkowa okazja, aby uczestniczyć nie tylko w akcji ratowania życia, ale także w wydarzeniu pełnym wdzięczności i pozytywnej energii.

Dołączcie do nas i zapiszcie się na naszą sobotnią akcję (zapisy do piątku, do godziny 21:00) i dołóżcie swoją kroplę do tej niezwykłej inicjatywy, a wspólnie zbierzemy ponad 450 litrów krwi przez cztery lata istnienia Klubu.

– zachęcają na swoim FB członkowie Klubu HDK PCK w Wieluniu

Mimo ogromnego postępu w dziedzinie medycyny, wciąż nie ;udało się stworzyć substancji, która mogłaby w pełni zastąpić ludzką krew. Jest to płyn życiodajny, który odgrywa kluczową rolę w ratowaniu życia w wielu sytuacjach, takich jak wypadki komunikacyjne, operacje czy przeszczepy narządów.

Jedynym źródłem krwi są zdrowi ludzie, którzy ;rozumieją wagę oddania tego cennego płynu. Każda kropla krwi ma ogromne znaczenie i może przynieść ratunek dla kogoś w potrzebie. Proces oddawania krwi jest szybki i prosty, zajmuje zaledwie kilkanaście minut. W Polsce co minutę potrzebny jest jeden litr krwi, co podkreśla wagę regularnych donacji przez darczyńców.

Krew to jedyne lekarstwo, którego nie da się wyprodukować a każda jej kropla jest na wagę złota.

Szczegółowe zalecenia aby dobrze przygotować się do oddania krwi podaje Ministerstwo Zdrowia na stronie twojakrew.pl – tutaj.

 • koniecznie zjedz lekki posiłek przed oddaniem krwi (unikaj pokarmów zawierających dużą ilość tłuszczu),
 • pij dużo soków owocowych i wody,
 • unikaj nadmiernego wysiłku fizycznego przed oddaniem krwi,
 • udaj się do wybranego miejsca poboru krwi, jeżeli wybierasz się po raz pierwszy zabierz ze sobą kogoś do towarzystwa, poczujesz się pewniej, a przede wszystkim bezpieczniej,
 • po oddaniu krwi zastosuj się do poleceń personelu (odpocznij kilkanaście minut, zjedz czekoladę, wypij sok),
 • skorzystaj z dnia wolnego, jaki przysługuje Ci& w dniu oddania krwi,
 • unikaj nadmiernego obciążenia ręki, z której pobrano krew,
 • jedz regularnie posiłki; pamiętaj, aby dieta była bogatsza w węglowodany tego dnia, jedz czekoladę,
 • dużo odpoczywaj: pamiętaj, że nie jesteś maszyną, oddanie krwi jest obciążeniem dla Twojego organizmu,
 • unikaj szybkiej zmiany pozycji z leżącej na stojącą, najpierw usiądź dopiero po chwili wstawaj,
 • staraj się nie wykonywać ciężkich prac domowych,
 • unikaj nadmiernego wysiłku fizycznego.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, zawsze pytaj fachowy personel: to najlepszy i najpewniejszy sposób uzyskania merytorycznych wyczerpujących informacji.

Dane kontaktowe do zapisów na akcję:

 • pisząc do Klubu HDK PCK Wieluń przez Messenger na FB – tutaj,
 • pod nr telefonu: 723 711 399.
Reklama Salon optyczny Jacek w Wieluniu
Copyright © 2017-2024 Kocham Wieluń