Kultura | Edukacja | Kronika 112 Sport i rekreacja | Inwestycje
Spectrum-IT partner Comarch, kasy fiskalne, serwis komuterowy, Wieluń

Reklama

Jesteś zainteresowany zareklamowaniem się w naszym serwisie?
Sprawdź dostępne możliwości współpracy!

Oferta reklamowa

Kontakt

Masz ciekawy temat? A może jakieś pytania?

Kontakt

Projekt „Międzykulturowy rytm”

14 września 2018

Zaproszenie do udziału w projekcie „Międzykulturowy rytm” dla uczniów z Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu.

Projekt „Międzykulturowy rytm”
Czy wiesz, że prawie 30% Polaków uważa, że za dużo używa smartfona?
Odkryj kulturę Afryki i zainspiruj się ich sposobami na spędzanie wolnego czasu. Weź udział w warsztatach gry na DJEMBE, które przeniosą Cię w głąb Czarnego Lądu. Muzyka towarzyszy im na każdym kroku! Tak samo jak naszym babciom w czasie skubania pierza czy zbierania ziemniaków! Te dwie kultury – choć tak bardzo oddalone od siebie maja wiele wspólnego. Afryka to nie cepelia! Afryka to 54 kraje, w których można kupić większość produktów przez internet i smartfon.

W drugiej części projektu – 29 września – spotkamy się w dworku w Mokrsku. Weźmiemy tam udział w warsztatach kulinarnych. Będziemy gotować według starych, babcinych przepisów. W Izbie Tradycji i Pamięci Mokrska dowiecie się jak jeszcze do niedawna żyli mieszkańcy tej miejscowości. Zapraszamy już teraz na piknik do parku w Mokrsku. Wymieszamy tam muzykę, kulturę, kuchnię i zwyczaje z Afryki i Polski oraz zjemy tradycyjną polską kiełbasę z ogniska.

Projekt „Międzykulturowy rytm” jest realizowany dzięki nagrodzie przyznanej przez Muzeum Sztuki w Łodzi w ramach konkursu „Koalicje Kultury”.

Reklama
Copyright © 2017-2019 Kocham Wieluń