Kultura | Edukacja | Kronika 112 Sport i rekreacja | Inwestycje

Reklama

Jesteś zainteresowany zareklamowaniem się w naszym serwisie?
Sprawdź dostępne możliwości współpracy!

Oferta reklamowa

Kontakt

Masz ciekawy temat? A może jakieś pytania?

Kontakt

Noc Muzeów z Muzeum Ziemi Wieluńskiej, Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie i KPP w Wieluniu

Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu 18 maja w godz. 17-24:00 zaprasza na XI edycję NOCY MUZEÓW.

Noc Muzeów w Muzeum Ziemi Wieluńskiej1 rozpocznie się o godz. 17:00 powitaniem gości i otwarciem wystawy czasowej Utracony świat. Podróże Leona Barszczewskiego po XIX-wiecznej Azji Środkowej.

Następnie odbędzie się m.in. wystąpienie przedstawiciela Ambasady Republiki Uzbekistanu w Warszawie, otwarcie wystawy malarstwa Ilhom autorstwa Eleny Mierzajewy, występ Piotra Przybyła i Lucyana (Lucjana Wesołowskiego), zwiedzanie wystawy fotograficznej Wielki Łuk Warty w obiektywie z jej autorem Piotrem Dudkiem oraz prezentacja Towarzystwa Przyjaciół Wielkiego Łuku Warty, a także prelekcja z okazji 100-lecia Policji Państwowej – Policja wczoraj i dziś, prezentacja umundurowania oraz pojazdów i sprzętu policyjnego z okazji 100-lecia Policji Państwowej z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu, prezentacja umundurowania i uzbrojenia przez Stowarzyszenie Historyczne Bataliony Obrony Narodowej, zwiedzanie baszty Męczarni.

Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie natomiast, 19 maja godz. 17-23:00, zaprasza m.in. na recital wokalny Pauliny Jarząb – absolwentki I LO im. T. Kościuszki w Wieluniu oraz otwarcie w oficynie przy dworze wystawy malarskiej Grupy PLUSMINUS.

Szczegóły na plakacie.

 

Copyright © 2017-2020 Kocham Wieluń