Kultura | Edukacja | Kronika 112 Sport i rekreacja | Inwestycje

Reklama

Jesteś zainteresowany zareklamowaniem się w naszym serwisie?
Sprawdź dostępne możliwości współpracy!

Oferta reklamowa

Kontakt

Masz ciekawy temat? A może jakieś pytania?

Kontakt

„Zakręceni tańcem” – IV. Powiatowy Festiwal Tańca w Wieluniu

5 czerwca 2024 | Wydarzenia

W sobotę, 25 maja, w Publicznej Szkole Podstawowej SPSK im. bł. ks. M. Binkiewicza w Wieluniu odbył się IV. Powiatowy Festiwal Tańca „Zakręceni tańcem”.

Marzena Biedroń, pomysłodawca i koordynator festiwalu od samego początku jego istnienia, czyli od czterech lat, zadbała o każdy szczegół tego wydarzenia. W sobotę, 25 maja, na festiwalu, składającym się z dwóch bloków wiekowych, w pierwszym bloku pojawiło się pięć grup tanecznych domów kultury z powiatu wieluńskiego oraz ze szkół SPSK w Wieluniu.

W pierwszym bloku wystąpiły grupy kolejno: z Czarnożył, Osjakowa, Konopnicy, Ostrówka oraz z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Wieluniu. W drugim bloku pojawiło się siedem grup tanecznych, również z domów kultury, w tym z Czarnożył, Działoszyna, Osjakowa, Ostrówka, Konopnicy i Chojny oraz z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Wieluniu.

„Zakręceni tańcem” – pod tym hasłem w naszej szkole odbył się czwarty festiwal tańca. Roztańczone grupy ze szkół SPSK ( także z naszej szkoły) i domów kultury powiatu wieluńskiego, dumni rodzice i opiekunowie. Piękne wydarzenie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za występy, opiekunom za przygotowanie.

Szczególne podziękowania składamy Pani Marzenie Biedroń za pomysł i organizację festiwalu, Wieluńskiemu Domowi Kultury za nagłośnienie i oświetlenie, Samorządowi Uczniowskiemu i nauczycielom za obsługę gości, sędziom za pracę, wieluńskim mediom za obecność.

– relacjonuje na swoim FB społeczność szkół katolickich w Wieluniu

Oficjalnego otwarcia IV. Powiatowego Festiwalu Tańca „Zakręceni tańcem” dokonała dyrektor Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Wieluniu Anna Przybylska a następnie wszyscy uczestnicy zaprezentowali się podczas barwnej parady.

Program festiwalu rozpoczęły występy najmłodszych grup. Po nich swoje umiejętności taneczne przedstawili uczniowie szkół podstawowych. Wszystkie występy oceniało jury w składzie: Aleksandra Mostowska i Filip Tasarz nagradzając wszystkich, za I miejsce medalami.

Zespół taneczny z Osjakowa został wyróżniony statuetką, którą uczestnicy dumnie prezentowali do zdjęć wraz z dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury w Osjakowie Mirosławą Kłobus. Następnie przyszedł czas na świetną zabawę przy „Dance Queen” zespołu ABBA oraz na kolejny blok wiekowy starszych uczestników.

Rodzice obecni na widowni gorąco kibicowali swoim dzieciom, dodając im otuchy i wsparcia. Festiwal „Zakręceni tańcem” stał się wspaniałą okazją do prezentacji umiejętności tanecznych młodych artystów. Takie inicjatywy, jak festiwal w Wieluniu, mają ogromne znaczenie dla rozwoju pasji i talentów dzieci i młodzieży.

Reklama Salon optyczny Jacek w Wieluniu
Copyright © 2017-2024 Kocham Wieluń