Kultura | Edukacja | Kronika 112 Sport i rekreacja | Inwestycje

Reklama

Jesteś zainteresowany zareklamowaniem się w naszym serwisie?
Sprawdź dostępne możliwości współpracy!

Oferta reklamowa

Kontakt

Masz ciekawy temat? A może jakieś pytania?

Kontakt

27,9 litra krwi zebrano podczas „Wiosennej zbiórki krwi!” w Wieluniu

19 kwietnia 2024 | Wydarzenia

W sobotę, 13 kwietnia, Wieluński Dom Kultury ponownie stał się miejscem wyjątkowym, gdyż odbyła się tam kolejna akcja honorowego krwiodawstwa.

Inicjatywa, nosząca hasło „Wiosenna zbiórka krwi!”, została zorganizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi, działający przy Oddziale Rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża w Wieluniu.

Warto podkreślić, że na tę szlachetną sprawę odpowiedziało aż 73 osób. Po przeprowadzeniu rejestracji, badań oraz konsultacji lekarskich, 62 z nich oddało krew, a z tego grona 6 osób uczyniło to po raz pierwszy. Łączna ilość zebranych donacji wyniosła 27,9 litra krwi.

W ramach wdzięczności, krwiodawcy zostali obdarowani upominkami od lokalnych sponsorów oraz mieli okazję wziąć udział w losowaniu atrakcyjnych nagród.

13 kwietnia 2024 roku odbyła się druga w tym roku akcja poboru krwi, zorganizowana przez nasz klub. Na rejestrację zdecydowało się 73 osoby, spośród których 62 oddały ten cenny dar życia. Szczególnie budujące było to, że sześć z nich zdecydowało się na pierwszą donację. Dzięki wspaniałym ludziom, którzy przybyli na sobotnią akcję, udało się zebrać aż 27,900 litra krwi.

W ciągu czterech lat istnienia naszego klubu zorganizowaliśmy już 19 akcji, a dzisiejszego dnia osiągnęliśmy symboliczną, tysięczną donację w ramach naszych działań. To niesamowity wynik, który świadczy o zaangażowaniu i solidarności naszych krwiodawców. W sumie, przez ten czas udało nam się pozyskać ponad 450 litrów krwi, co ma ogromne znaczenie dla osób potrzebujących.

Krwiodawcy zostali obdarowani różnorodnymi gadżetami od naszych sponsorów, wśród których znalazły się soki, sery, makarony, mięso w słoikach, pączki, świeczki. Dodatkowo każdy miał szansę wylosować upominek, takie jak vouchery na paintball, pizze, zabiegi kosmetyczne, a także skrzynie narzędziowe, organizery, miody czy kubki. Dzięki Nadleśnictwu Wieluń krwiodawcy mogli otrzymać również sadzonki drzew iglastych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim krwiodawcom za ich udział w akcji, członkom klubu za sprawną organizację, ekipie pobierającej krew oraz naszym sponsorom za wsparcie. Chcielibyśmy również wyrazić wdzięczność ekipie Marty Ciapczyńskiej – Dobry Dietetyk, za udzielanie rad dotyczących zdrowego odżywiania oraz Wieluńskiemu Domu Kultury za udostępnienie miejsca na naszą akcję. Wasza pomoc i zaangażowanie są nieocenione.

– relacjonują na swoim FB członkowie Klubu HDK PCK w Wieluniu

Istotne, że mimo postępu w dziedzinie medycyny, nie istnieje substancja zdolna całkowicie zastąpić ludzką krew. Jest to niezmiernie cenny płyn, mający kluczowe znaczenie w ratowaniu życia w różnych sytuacjach, od wypadków drogowych po operacje czy przeszczepy narządów.

Jedynym źródłem krwi są zdrowi ludzie, którzy zdają sobie sprawę z wartości oddawania tego cennego daru. Każda kropla krwi może być kluczowa i uratować życie potrzebującej osoby. Proces oddawania krwi jest szybki i bezproblemowy, zajmuje zaledwie kilkanaście minut.

fot. HDK PCK Wieluń

Reklama Salon optyczny Jacek w Wieluniu
Copyright © 2017-2024 Kocham Wieluń