Kultura | Edukacja | Kronika 112 Sport i rekreacja | Inwestycje

Reklama

Jesteś zainteresowany zareklamowaniem się w naszym serwisie?
Sprawdź dostępne możliwości współpracy!

Oferta reklamowa

Kontakt

Masz ciekawy temat? A może jakieś pytania?

Kontakt

Trzej byli kandydaci na burmistrza popierają Urbańską-Golec

16 kwietnia 2024 | Wydarzenia

Przed nami II tura wyborów samorządowych o stanowisko burmistrza Wielunia.

W niedzielę, 21 kwietnia rywalizować będą: Elżbieta Urbańska-Golec z Obywatelskiego Wielunia i obecny burmistrz Paweł Okrasa z Łączy nas Wieluń.

W II turze wyborów kandydaturę Elżbiety Urbańskiej-Golec zdecydowało się poprzeć trzech kandydatów ubiegających się, w I turze wyborów, o stanowisko burmistrza Wielunia, w tym: Tomasz Kulicki, Piotr Radowski i Janusz Pamuła. Kandydaturę Urbańskiej-Golec poparli też nowi radni. Swoje poparcie panowie ogłosili podczas konferencji prasowej zorganizowanej w dniu 11 kwietnia.

W samorządzie potrzeba odpowiedzialnego, skutecznego i zdecydowanego zarządzania. Potrzeba też jednak współpracy między burmistrzem i Radą Miejską na zdrowych zasadach, opartych na wzajemnym szacunku, prawdzie i sumiennym wykonywaniu obowiązków.

Cieszę się ogromnie, że są tutaj razem z nami osoby, z którymi jeszcze nie tak dawno konkurowałam w wyborach na urząd burmistrza. Bardzo cieszę się, że jest pan Tomasz Kulicki, przedstawiciel Koalicji Wieluńskiej, pan Piotr Radowski, przedstawiciel Przyjaznej Gminy i pan Janusz Pamuła, przedstawiciel Wspólnoty Ziemi Wieluńskiej.

– mówiła kandydatka na stanowisko burmistrza Elżbieta Urbańska-Golec

Urbańska podkreśliła, że obecność zarówno byłych kandydatów jak i radnych tworzy bardzo dobry grunt pod efektywną współpracę w wieluńskim samorządzie.

Nasza obecność tutaj tworzy bardzo dobry punkt pod efektywną współpracę w samorządzie. Łączymy świeże spojrzenie na miasto reprezentowane przez nowych radnych, którzy dopiero zaczynają karierę w samorządzie z doświadczeniem osób, które bardzo aktywnie pracowały w poprzednich kadencjach na rzecz Wielunia.

Nasze wszystkie komitety mają ambicje i potencjał wprowadzenia ożywczych zmian w naszej małej ojczyźnie na miarę wizji miasta zrównoważonego rozwoju, które spełnia się i oczekiwania mieszkańców.

Nie ogłaszamy dzisiaj zawiązania koalicji, natomiast stajemy obok siebie, aby pokazać, że znaczna część sił samorządowych wybranych głosami mieszkańców podczas wyborów 7 kwietnia jest dziś gotowa pracować dla dobra miasta i gminy wspólnie ze mną.

– dodała Elżbieta Urbańska-Golec

Kilka słów od siebie dla prasy, już po konferencji, dodali: Janusz Pamuła, Tomasz Kulicki i Piotr Radowski uzasadniając swoje stanowisko.

Nie będę ukrywał, że nie są najlepsze relacje między mną, a obecnym burmistrzem. Ale to tylko jedna z kilku przesłanek takiego, a nie innego wyboru.

Oceniam poprzez swoją wiedzę, ale także tego co ma do powiedzenia i co do przedstawienia, obecny burmistrz. Wiele rzeczy obiecywał i tego nie zrealizował. Ja mam jeszcze jego ulotkę z 2014 roku i z tej długiej listy życzeń naprawdę na palcach u jednej ręki można uzbierać te, które zostały zrealizowane.

A obserwując także sesje, obserwując te deklaracje, które tam padały trzeba powiedzieć, że te 9 lat dla Wielunia było zmarnowane. Dlatego też uważam, że należy dać szansę nowej osobie, której życzę dobrze, bo Wieluniowi życzę dobrze.

– powiedział były kontrkandydat Janusz Pamuła

Następnie swoje uzasadnienie poparcia przedstawił Tomasz Kulicki.

Jesteśmy nową formacją, natomiast cieszę się, że wprowadziliśmy dwóch radnych do gminy, cieszę się, że wprowadziliśmy jednego radnego do powiatu. Oczywiście startowaliśmy, bo chcieliśmy zmian w Wieluniu.

Najważniejsza rzecz, dlaczego wystartowaliśmy i w takiej formacji? Dlatego, że doszliśmy do porozumienia już wtedy na początku, kiedy układaliśmy listy. To, co chciałem zaznaczyć, takie hasło, które było naszym hasłem wyborczym „Razem możemy więcej”, ono ciągle obowiązuje.

Jak państwo pewnie słyszeli wypowiedź pani Urbańskiej, ona użyła też tego hasła w trakcie swojego przemówienia. Ono jest ciągle aktualne. Dlatego to jest odpowiedź. Dlaczego tu jestem? Bo ja ciągle uważam, że razem możemy więcej i jesteśmy tu od tego żeby nie dzielić, tylko łączyć i aby pomóc rozwijać Wieluń. I ja głęboko w to wierzę, że razem możemy zrobić coś fajnego, pięknego dla Wielunia.

– mówił były kontrkandydat Tomasz Kulicki

Jako ostatni swoje stanowisko uzasadnił nie tylko konkurent na fotel burmistrza ale też wieloletni Przewodniczący Rady Miejskiej w Wieluniu Piotr Radowski.

Wszyscy mieszkańcy naszej Gminy Wieluń oczekują powrotu do pewnej normalności, która kiedyś była. Nasze miasto Wieluń zawsze było przykładem takiej dobrej gospodarności, było przykładem właściwego, dobrego zarządzania gminą.

Dzisiaj wiemy, przynajmniej jak państwo obserwują to co działo się przez ostatnie 9 lat i rządy pana burmistrza Okrasy, że miasto i wizerunkowo, i ekonomicznie i finansowo-budżetowo mocno podupadło. Dzisiaj sytuacja gminy jest bardzo trudna.

Ja wspieram bardzo mocno tutaj panią Elżbietę i powiem szczerze, że gdyby na miejscu pani Elżbiety był dzisiaj radny Kulicki, czy pan Pamuła, to również bym wspierał dlatego, że widzę tutaj możliwość, że ci kandydaci są w stanie udźwignąć ten ogromny ciężar, który stoi przed nimi.

Dzisiaj będą potrzebne trudne decyzje, i to takie decyzje, które nie będą popularne, mogą politycznie się nikomu nie opłacać, ale tutaj pewne takie interesy polityczne wszyscy muszą odstawić na bok i przede wszystkim skupić się na przyszłości gminy Wieluń i zadbać przede wszystkim o mieszkańców i o gminę. Interesy polityczne wszystkie muszą iść na bok.

– powiedział były kontrkandydat Piotr Radowski

Podczas wydarzenia kandydatka Obywatelskiego Wielunia na stanowisko burmistrza Elżbieta Urbańska-Golec oficjalnie ogłosiła również, że w przypadku gdy zostanie burmistrzem to jej zastępcą będzie Zbigniew Rybczyński.

Miejsce Zbigniewa Rybczyńskiego w przyszłej radzie miejskiej obejmie natomiast kolejny z najlepszym wynikiem w wyborach w okręgu nr 2 z Obywatelskiego Wielunia – Waldemar Kluska.

Reklama Salon optyczny Jacek w Wieluniu
Copyright © 2017-2024 Kocham Wieluń