Kultura | Edukacja | Kronika 112 Sport i rekreacja | Inwestycje

Reklama

Jesteś zainteresowany zareklamowaniem się w naszym serwisie?
Sprawdź dostępne możliwości współpracy!

Oferta reklamowa

Kontakt

Masz ciekawy temat? A może jakieś pytania?

Kontakt

Wieluńskie spotkanie dzieci ze świętym Mikołajem

10 grudnia 2023 | Wydarzenia

Mikołaj w Gminie Wieluń to kultywowana tradycja od lat gromadząca liczną grupę najmłodszych wraz z opiekunami na pl. Legionów w Wieluniu.

Tegoroczne spotkanie dzieci z Mikołajem, w środę 6 grudnia, zorganizował tradycyjnie Burmistrz Wielunia Paweł Okrasa, wraz z Wieluńskim Domem Kultury, który wzorem lat ubiegłych, uroczyście zapalił lampki na świątecznej choince.

Jedną z ciekawszych atrakcji tego popołudnia były tańce i zabawy z Mikołajem. Tradycyjnie szkoły z naszej gminy przyozdabiały na placu choinki bożonarodzeniowe. Wszystkie drzewka były przepięknie a zarazem bardzo kreatywnie przyozdobione i w kolejnym tygodniu znalazły swoje miejsce w różnych wieluńskich instytucjach.

Tradycyjnie 6 grudnia na Placu Legionów w Wieluniu odbyło się uroczyste ubieranie choinek. Nasza szkoła również przystąpiła do przygotowania ozdób, którymi uczniowie klasy 6 przyozdobili jedną z choinek.

Ubrane choinki zostaną umieszczone we wszystkich jednostkach organizacyjnych Gminy Wieluń, między innymi w Ratuszu, w gabinecie Burmistrza Wielunia, Zastępcy Burmistrza Wielunia, budynkach Urzędu Miejskiego przy placu Kazimierza Wielkiego 2 i na ulicy Piłsudskiego.

Na uczestników czekał upominek od Pana Burmistrza- słodycze oraz zestaw piłek dla szkoły.

– relacjonuje na swoim FB społeczność SP im. W. Szymborskiej w Sieńcu

Atrakcją wydarzenia jest jak zawsze rozdawanie najmłodszym prezentów przez Mikołaja, dostarczonych wcześniej przez rodziców. Niespodzianki otrzymane od Mikołaja i zrobione z nim zdjęcia wzbudziły szczególną radość i wywołały uśmiech na wielu dziecięcych twarzach.

Tradycyjnie też na placu nastąpiło długo wyczekiwane przez dzieci, uroczyste zapalenie lampek na bożonarodzeniowej choince oraz przejażdżka saniami Mikołaja. Podczas wieluńskiego wydarzenia pracownicy Wieluńskiego Domu Kultury przygotowali kiermasz świąteczny oraz serwowali także mieszkańcom pyszną, rozgrzewającą, aromatyczną herbatę.

Tego wieczoru, oprócz spotkania z Mikołajem i odpalenia przez burmistrza, w asyście najmłodszego z dzieci uczestniczącego w wydarzeniu, oświetlenia świątecznego na choince zabłysły również inne ozdoby świąteczne w naszym mieście.

Reklama Salon optyczny Jacek w Wieluniu
Copyright © 2017-2024 Kocham Wieluń