W czwartek, 30 marca, Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wieluniu otwarła nową wystawę pt. „Przez niebieskie okulary”.
Uroczystego otwarcia wystawy dokonała Wicedyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Wieluniu Anita Brzezińska wraz z dyrektorem Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieluniu Iwoną Podeszwą.
W holu głównym wieluńskiej Książnicy znalazły się przepiękne prace rękodzielnicze wykonane przez wychowanków Zespołu Szkół Specjalnych w Wieluniu.
Dzisiaj, tj. 30 marca w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieluniu odbył się wernisaż wystawy „Przez niebieskie okulary”. Prace znajdujące się na ekspozycji wykonali uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Wieluniu pod czujnym okiem nauczycieli.
Tym razem w holu głównym Biblioteki zagościło przepiękne rękodzieło. Artystycznie wykonane prace potwierdzają ogromny talent uczniów. Spotkanie, które wpisuje się w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu uświetnił występ wychowanków Zespołu Szkół Specjalnych w Wieluniu.
– relacjonuje na swoim FB biblioteka miejska
Kwiecień jest miesiącem poświęconym ludziom autystycznym stąd wiele wydarzeń, takich jak np. otwarta w bibliotece wystawa pt. „Przez niebieskie okulary”, ukazujących niezwykłe uzdolnienia i kreatywność osób autystycznych.
Autyzm polega na izolacji, odcięciu się dziecka od świata zewnętrznego co utrudnia funkcjonowanie w wielu sferach życia i stanowi przeszkodę dla jego rozwoju. Dlatego kładzie się nacisk na wzmacnianie kompetencji komunikacyjnych dziecka autystycznego i na rozwijanie umiejętności społecznych.
Dzieci i ludzie autystyczni są bardzo często mało rozumiani lub w ogóle nie rozumiani przez otoczenie. Z dużymi problemami borykają się też ich rodziny. Autyzm to zaburzenie rozwoju, które rozwija się we wczesnym dzieciństwie i trwa do końca życia.
Ludzie autystyczni trochę inaczej czują, trochę inaczej komunikują się ze światem niż inni ale są tak samo wrażliwymi, dobrymi i wartościowymi ludźmi jak każdy z nas. Wystawa „Przez niebieskie okulary” będzie czynna do 30 kwietnia. Serdecznie zapraszamy.
fot. MiGBP w Wieluniu