Kultura | Edukacja | Kronika 112 Sport i rekreacja | Inwestycje

Reklama

Jesteś zainteresowany zareklamowaniem się w naszym serwisie?
Sprawdź dostępne możliwości współpracy!

Oferta reklamowa

Kontakt

Masz ciekawy temat? A może jakieś pytania?

Kontakt

Ognisko Patriotyczne przy pomniku rtm. W. Pileckiego w Wieluniu

22 listopada 2022 | Wydarzenia

Wieczorem, w Narodowe Święto Niepodległości, po uroczystości przy wieluńskim Ratuszu i Koncercie Niepodległościowym w Wieluniu zapłonęło Ognisko Patriotyczne.

Również w tym roku na Ognisko Patriotyczne, tym razem w parku przy pomniku rtm. W. Pileckiego w Wieluniu, mieszkańcy przybyli całymi rodzinami. Tutaj licznie zgromadzeni mieszkańcy Wielunia, wraz z harcerzami i uczniami wieluńskich szkół, zaśpiewali najbardziej znane Polakom pieśni patriotyczne.

Wieluński ogień niepodległości wraz z wielopokoleniowym wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych jest stałym punktem obchodów wieluńskich uroczystości patriotycznych. Podobnie było w tym roku. Spora grupa wielunian zebrała się 11 listopada o godzinie 18.30 w Wieluńskim Parku Miejskim przy pomniku rotmistrza Witolda Pileckiego.

Przy rozpalonym ognisku i wyjątkowo ładnej pogodzie spotkali się mieszkańcy naszego miasta wraz z uczniami i rodzicami z naszej szkoły, z zespołem wokalnym z naszej szkoły (około 40 uczniów) oraz nauczycielem muzyki panem Bogdanem Mieszkalskim.

Na uroczystość przybyli również uczniowie szkół katolickich, Zespół Śpiewaczo – Obrzędowy z Ożarowa, Wicestarosta Powiatu Wieluńskiego Krzysztof Dziuba oraz goszczący w tym dniu w Wieluniu Marcin Przydacz – podsekretarz stanu ds. bezpieczeństwa, polityki amerykańskiej, azjatyckiej oraz wschodniej.

Zespół wokalny z naszej szkoły był współprowadzącym wspólny śpiew pieśni patriotycznych wraz z grupą muzyczną ze szkół katolickich. Oprócz zespołu wokalnego z naszej szkoły, który wykazał się znajomością około trzydziestu pieśni, śpiewały solo dwie nasze uczennice: Natalia Dwornicka z klasy IVd piosenkę pt. „Dziewczyna z granatem” oraz Polina Keis z klasy VIa „Modlitwa za Ukrainę”.

Wspólne wieluńskie śpiewanie pieśni patriotycznych przy ognisku w przepiękny sposób zakończyło wieluńskie obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

– relacjonuje na swoim FB społeczność SP nr 2 im. H. Sienkiewicza w Wieluniu

Dla wszystkich zmarzniętych uczestników uroczystości przy wieluńskim muzeum pracownicy Wieluńskiego Domu Kultury przygotowali pyszną, aromatyczną i rozgrzewającą herbatę.

Reklama Salon optyczny Jacek w Wieluniu
Copyright © 2017-2024 Kocham Wieluń