Ukraińscy uczniowie z wieluńskich szkół podstawowych wzięli udział w projekcie „Marszałek dla Ukrainy”.
Projekt realizowany przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi, która wychodząc naprzeciw młodym gościom z Ukrainy przygotowała wyjątkową ofertę zajęć warsztatowych, dofinansowany został przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.
Po bardzo ciekawych i różnorodnych zajęciach wyjazdowych w Łodzi (pisaliśmy o tym – tutaj) przyszedł czas na podsumowanie projektu w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieluniu.
4 listopada w Czytelni Biblioteki odbyło się spotkanie podsumowujące udział ukraińskich uczniów z wieluńskich szkół podstawowych w projekcie „Marszałek dla Ukrainy” dofinansowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.
W projekcie realizowanym przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi wzięło udział 50 uczniów ze szkół podstawowych nr 2, 4 i 5 w Wieluniu. Spotkanie w MiGBP w Wieluniu było okazją do przypomnienia celów projektu, jego organizatorów oraz przebiegu bardzo wartościowego wydarzenia.
Niewątpliwą atrakcją spotkania w wieluńskiej książnicy okazały się warsztaty literackie na temat Łodzi oraz twórczości Juliana Tuwima przygotowane przez Joannę Gradowską, nauczycielkę ze Szkoły
Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Śląskich w Wieluniu.Uczestnicy spotkania w MiGBP w Wieluniu mieli też okazję usłyszeć wiersze Juliana Tuwima. Słynną „Lokomotywę” przypomniał Marek Berger – aktor koła teatralnego „wpół do czwartej” działającego przy Bibliotece a wiersz „Spóźniony słowik” przeczytali: Joanna Gradowska, Marek Berger i Janek Wojtasik, uczeń klasy II Szkoły Podstawowej nr 5 w Wieluniu.
– podsumowuje projekt na swoim FB biblioteka miejska
Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali wydaną w 2021 r. przez Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną w Wieluniu książkę Joanny Gradowskiej „Jak powstał Wieluń. Legenda”.
źródło: MiGBP w Wieluniu