Kultura | Edukacja | Kronika 112 Sport i rekreacja | Inwestycje

Reklama

Jesteś zainteresowany zareklamowaniem się w naszym serwisie?
Sprawdź dostępne możliwości współpracy!

Oferta reklamowa

Kontakt

Masz ciekawy temat? A może jakieś pytania?

Kontakt

Dziewczęta z II LO i chłopcy z I LO najlepsi w naszym powiecie w drużynowej lidze lekkoatletycznej

30 września 2022 | Wydarzenia

W dniu 27 września odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w drużynowej lidze lekkoatletycznej.

Mistrzostwa, na obiektach sportowych II Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Wieluniu, dotyczyły szkół ponadpodstawowych w drużynowej lidze lekkoatletycznej w ramach Licealiady 2022/23.

W kategorii dziewcząt wygrały reprezentantki II LO przed I LO a w rywalizacji chłopców najlepsi okazali się zawodnicy z I LO przed II LO. Reprezentacje tych szkół awansowały do półfinałów Mistrzostw Województwa, które odbędą się 3 października w Zduńskiej Woli.

Zawody zostały sfinansowane przez Starostwo Powiatowe w Wieluniu.

WYNIKI:

Dziewczęta:

Końcowa kolejność:

  1. II Liceum Ogólnokształcące im. J. Korczaka w Wieluniu – 912 pkt.,
  2. I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Wieluniu – 770 pkt.,
  3. Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu – 728 pkt.,
  4. Zespół Szkół nr 2 im. J. Długosza w Wieluniu – 513 pkt..

Reprezentacja dziewcząt II LO w Wieluniu:

  1. Czyż Wiktoria,
  2. Dors Zuzanna,
  3. Furmańska Paulina,
  4. Jasianek Iga,
  5. Lange Roksana,
  6. Lipińska Roksana,
  7. Pietrzak Julia,
  8. Pietrzak Natalia,
  9. Piśniak Klaudia,
  10. Szyszka Paulina.

Opiekunem drużyny jest Joanna Golańska.

Chłopcy:

Końcowa kolejność:

  1. I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Wieluniu,
  2. II Liceum Ogólnokształcące im. J. Korczaka w Wieluniu,
  3. Zespół Szkół nr 2 im. J. Długosza w Wieluniu,
  4. Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu,
  5. Zespół Szkół nr 3 im. M. Kopernika w Wieluniu.

Reprezentacja chłopców I LO w Wieluniu:

  1. Bator Michał,
  2. Franczak Wiktor,
  3. Gałęza Nikodem,
  4. Kotowski Filip,
  5. Krzemień Franek,
  6. Musialski Marcel,
  7. Popiel Filip,
  8. Radwański Mateusz,
  9. Świerczyński Szymon,
  10. Tokarski Jan,
  11. Wójcicki Mateusz,
  12. Wróbel Kacper,
  13. Zjawiony Jakub.

Opiekunem drużyny jest Grzegorz Żabicki.

źródło: Dariusz Fitas/PSZS w Wieluniu

Copyright © 2017-2022 Kocham Wieluń