Kultura | Edukacja | Kronika 112 Sport i rekreacja | Inwestycje

Reklama

Jesteś zainteresowany zareklamowaniem się w naszym serwisie?
Sprawdź dostępne możliwości współpracy!

Oferta reklamowa

Kontakt

Masz ciekawy temat? A może jakieś pytania?

Kontakt

Gminny etap Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” rozstrzygnięty

12 kwietnia 2022 | Wydarzenia

W Starostwie Powiatowym w Wieluniu odbył się gminny etap Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Wieluń.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu wzorem lat ubiegłych wspólnie z Zarządem Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Wieluniu, zgodnie z Regulaminem Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”, organizuje w ramach tego turnieju eliminacje powiatowe.

Stąd na terenie naszej gminy przeprowadzane zostały eliminacje gminne w celu wyłonienia laureatów reprezentujących naszą gminę w eliminacjach powiatowych w dwóch grupach wiekowych: pierwsza grupa to uczniowie szkół podstawowych klas I-IV oraz druga grupa to uczniowie szkół podstawowych klas V-VIII.

Podczas turnieju uczniowie ze szkół podstawowych sprawdzają swoją wiedzę z zakresu przepisów BHP, przepisów regulujących działanie Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej na terenie Polski. Najlepsi w gminnym etapie Turnieju Wiedzy Pożarniczej w swoich kategoriach przechodzą do etapu powiatowego, który odbędzie się w III dekadzie kwietnia 2022 roku.

Podczas eliminacji gminnych uczestnicy turnieju wypełniali, w czasie 30 minut, test składający się z 30 pytań, w których tylko jedna odpowiedź była prawidłowa. W przypadku identycznej liczby punktów w testach uczestników liczył się czas wykonania testu.

Nagrody zwycięzcom w obu kategoriach wiekowych wręczyła Wiceburmistrz Gminy Wieluń Joanna Skotnicka-Fiuk wraz z Prezesem Zarządu Miejsko-Gminnego Oddziału w Wieluniu ZOSP RP Bronisławem Mitułą, Zastępcą Prezesa Anną Kornaś oraz ze Skarbnikiem Zarządu Miejsko – Gminnego Oddziału w Wieluniu ZOSP RP Janem Janikiem.

Turniej ma na celu popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat przepisów przeciwpożarowych, kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Turniej w szczególności służy popularyzowaniu zasad postępowania na wypadek pożaru oraz praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą.

Wyniki Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”:

Zwycięzcy w kategorii szkół podstawowych kl I-IV:

  • I miejsce – Laura Krajcer,
  • II miejsce – Nikola Majchrowska,
  • III miejsce – Natalia Kucharska.

Zwycięzcy w kategorii szkół podstawowych kl. V – VIII:

  • I miejsce – Michał Patacz,
  • II miejsce – Miłosz Madziara,
  • III miejsce – Szymon Siatka.
Reklama Salon optyczny Jacek w Wieluniu
Copyright © 2017-2024 Kocham Wieluń