Kultura | Edukacja | Kronika 112 Sport i rekreacja | Inwestycje

Reklama

Jesteś zainteresowany zareklamowaniem się w naszym serwisie?
Sprawdź dostępne możliwości współpracy!

Oferta reklamowa

Kontakt

Masz ciekawy temat? A może jakieś pytania?

Kontakt

Uroczyste otwarcie nowej biblioteki i siłowni w Zespole Szkół nr 3 w Wieluniu

9 kwietnia 2022 | Wydarzenia

W budynku Zespołu Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Wieluniu uroczyście otwarto nowoczesną bibliotekę wraz z salą konferencyjną oraz siłownię.

Nową bibliotekę, której projekt pamięta poprzedniego dyrektora szkoły Kamilę Prange, można określić, że jest na miarę XXI wieku. W małej przestrzeni, dzięki specjalnemu systemowi przesuwania regałów, zmieszczono spory księgozbiór. Książki dodatkowo można zamawiać on-line poprzez e-biblio kompatybilne z dziennikiem Librus.

W tej części pomieszczenia wygospodarowano również przestrzeń na piękną salę konferencyjną wyposażoną w interaktywny monitor, na którym zaproszeni goście, oprócz dyrektora ZS nr 3 w Wieluniu Mariusza Wróbla także Wicestarosta Powiatu Wieluńskiego Krzysztof Dziuba, przedstawiciele rady rodziców, samorządu uczniowskiego oraz nauczycieli, mogli od razu zobaczyć działanie wspomnianego systemu e-biblio.

Kolejnym punktem programu było także symboliczne otwarcie w szkole nowej siłowni, której pomysłodawcą był samorząd uczniowski. Siłownia nie tylko zachęci do aktywności fizycznej ale też umożliwi ćwiczenia uczniów z niepełnosprawnościami ruchowymi.

Dziś w naszej szkole dokonano otwarcia niezwykle funkcjonalnej, nowoczesnej i dobrze wyposażonej biblioteki. Pod koniec 2021 roku zrealizowano w naszej szkole Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, dzięki któremu udało się zakupić książki, o które wnioskowali uczniowie.

Dzięki temu projektowi i sali konferencyjnej, z której często korzystają wszyscy uczniowie, biblioteka stała się miejscem poszukiwań naukowych, intelektualnego rozwoju i przestrzenią przyjazną dla ucznia.

Bardzo cieszymy się także, że udało się otworzyć na małej sali gimnastycznej wielofunkcyjną siłownię, z której mogą korzystać także uczniowie z niepełnosprawnością ruchową. Zakupiony sprzęt uatrakcyjni lekcje wychowania fizycznego, a także zajęć pozalekcyjnych, poprawi kondycję uczniów i nauczycieli.

– cieszy się na swoim FB społeczność ZS nr 3 w Wieluniu

Nowoczesne i niezwykle funkcjonalne inwestycje, o łącznej wartości ponad 200 tys. zł., mają służyć zarówno uczniom jak i nauczycielom. Na zakończenie wydarzenia Wicestarosta Powiatu Wieluńskiego Krzysztof Dziuba podzielił się także świetną wiadomością o otrzymaniu dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego, w wysokości 90 tys. zł., na poczet remontu sali gimnastycznej w ZS nr 3.

Uroczyste otwarcie nowoczesnej siłowni stanowiło też świetną okazję do wypróbowania nowego sprzętu. Swoje siły na sprzęcie wypróbował dyrektor ZS nr 3 w Wieluniu Mariusz Wróbel oraz Wicestarosta Powiatu Wieluńskiego Krzysztof Dziuba. Po otwarciu siłowni zaproszono wszystkich obecnych na pyszny poczęstunek w postaci okolicznościowego tortu.

Reklama Salon optyczny Jacek w Wieluniu
Copyright © 2017-2024 Kocham Wieluń