Kultura | Edukacja | Kronika 112 Sport i rekreacja | Inwestycje

Reklama

Jesteś zainteresowany zareklamowaniem się w naszym serwisie?
Sprawdź dostępne możliwości współpracy!

Oferta reklamowa

Kontakt

Masz ciekawy temat? A może jakieś pytania?

Kontakt

Zespoły z ZSS w Załęczu Małymi z SP nr 4 w Wieluniu najlepsze w półfinałach wojewódzkich w piłce ręcznej

22 listopada 2021 | Wydarzenia

W dniach 15 i 19 listopada, w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej w Białe,j odbyły się Półfinały Mistrzostw Województwa w piłce ręcznej.

Zawody odbyły się w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2021/2022. Bardzo dobrze spisały się w nich reprezentacje wieluńskich szkół podstawowych. Zmagania z regionu Sieradzkiego w piłce ręcznej dziewcząt odbyły się 15 listopada a chłopców 19 listopada.

W rywalizacji dziewcząt wygrał Zespół Szkół Samorządowych w Załęczu Małym a w kategorii chłopców – Szkoła Podstawowa nr 4 w Wieluniu. Obie reprezentacje awansowały tym samym do Finałów Mistrzostw Województwa, które odbędą się w dniach 22-23 listopada.

Wyniki zawodów – piłka ręczna dziewcząt:

Grupa „A”:

  • Buczek – Załęcze Małe – 1:9,
  • Załęcze M. – SP 4 Sieradz – 10:2,
  • Buczek – SP 4 Sieradz – 1:3,

Grupa „B”:

  • Wieruszów – Biała – 5:3

Kolejność w grupach:

Grupa „A”:

  1. SP w Załęczu Małym,
  2. SP 4 Sieradz,
  3. SP Buczek,

Grupa „B”:

  1. SP 1 Wieruszów,
  2. SP Biała,
  • Mecz o 3 miejsce: Biała – SP 4 Sieradz – 8:5,
  • Mecz o 1 miejsce: Załęcze Małe – Wieruszów – 8:6.

Kolejność końcowa:

  1. Zespół Szkół Samorządowych w Załęczu Małym (powiat wieluński),
  2. Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wieruszowie (powiat wieruszowski),
  3. Publiczna Szkoła Podstawowa w Białej (powiat wieluński),
  4. Szkoła Podstawowa Nr 4 w Sieradzu (powiat sieradzki),
  5. Szkoła Podstawowa w Buczku (powiat łaski).

Awans do finału wojewódzkiego dla Zespołu Szkół Samorządowych w Załęczu Małym (powiat wieluński).

Skład zespołu:

  1. Białek Julia,
  2. Kiedos Dorota,
  3. Kiedos Emilia,
  4. Kosowska Barbara,
  5. Kowal Maria,
  6. Pietras Wiktoria,
  7. Sobera Sandra,
  8. Stykała Izabela,
  9. Ścigała Zuzanna,
  10. Walacik Kinga,
  11. Wojtak Julia.

Opiekunem drużyny jest Lidia Pecyna.

Wyniki zawodów – piłka ręczna chłopców:

Grupa „A”:

  • Wieluń – Zduńska Wola – 11:7
  • Zduńska Wola – Zalesie – 8:4
  • Wieluń – Zalesie – 14:0

Grupa „B”:

  • Biała – Sieradz – 6:5
  • Sieradz – Wieruszów – 3:6
  • Biała – Wieruszów – 5:11

Kolejność w grupach:

Grupa „A”:

  1. SP 4 Wieluń ,
  2. SP 7 Zduńska Wola,
  3. ZSP Zalesie,

Grupa „B”:

  1. SP 1 Wieruszów,
  2. SP Biała,
  3.  SP 10 Sieradz,
  • Mecz o 3 miejsce: Zduńska Wola – Biała – 7:4,
  • Mecz o 1 miejsce: Wieluń – Wieruszów – 10:2.

Kolejność końcowa:

  1. Szkoła Podstawowa Nr 4 w Wieluniu (powiat wieluński),
  2. Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wieruszowie (powiat wieruszowski),
  3. Szkoła Podstawowa Nr 7 w Zduńskiej Woli (powiat zduńskowolski),
  4. Publiczna Szkoła Podstawowa w Białej (powiat wieluński),
  5. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zalesiu (powiat łaski),
  6. Szkoła Podstawowa Nr 10 w Sieradzu (powiat sieradzki).

Awans do finału wojewódzkiego dla Szkoły Podstawowej nr 4 w Wieluniu (powiat wieluński).

Skład drużyny:

  1. Gajda Michał,
  2. Grajnert Mateusz,
  3. Kokociński Giovanni,
  4. Kowalik Kamil,
  5. Kozłowski Bartosz,
  6. Kwaśniewski Bartosz,
  7. Małolepszy Bartosz,
  8. Skrzypecki Antoni,
  9. Szczepaniak Michał,
  10. Wierzbicki Stanisław,
  11. Żóraw Arkadiusz.

Opiekunem drużyny jest Tomasz Derbis.

źródło: Sylwester Wolny
Koordynator PSZS w Wieluniu

Copyright © 2017-2021 Kocham Wieluń