Masz ciekawy temat? A może jakieś pytania?

Kontakt

Wieluńskie reprezentacje szkół na podium w pływaniu drużynowym

9 listopada 2021 | Wydarzenia

W dniu 4 listopada odbyły się zawody Półfinałowe Mistrzostw Województwa Łódzkiego Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych w pływaniu drużynowym dziewcząt i chłopców.

Półfinałowe Mistrzostwa odbyły się, w ramach Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady 2021/22, na pływalni krytej w Sieradzu. Reprezentacje wieluńskich szkół spisały się bardzo dobrze zajmując miejsca na podium.

W ramach Igrzysk Dzieci zarówno drużyna dziewcząt jak i drużyna chłopców, obie ze Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Śląskich w Wieluniu, wywalczyła w pływaniu drużynowym drugie miejsce. W ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej na podium stanęły drużyny dziewcząt i chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu. Obie drużyny uplasowały się na drugim miejscu.

W ramach Licealiady w kategorii chłopców drugie miejsce wywalczyli reprezentanci Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu, a trzecie miejsce – I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu. W rywalizacji dziewcząt trzecie miejsce wywalczyły pływaczki z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu, a czwarte – z II Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Wieluniu.