Masz ciekawy temat? A może jakieś pytania?

Kontakt

Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w Szachach Klasycznych

5 marca 2019 | Wydarzenia

Szesnastu szachistów z Powiatu Wieluńskiego uczestniczyło w Mistrzostwach Powiatu Wieluńskiego w Szachach Klasycznych w dniach 1-3 marca 2019.

Turniej odbył się w Szkole podstawowej nr 5 w Wieluniu. Rywalizowano na dystansie 7 rund w tempie 30 min. + 30 sek. na zawodnika.W zawodach zdecydowanie zwyciężyły reprezentujący UKS Piątka Wieluń dziewczęta Natalia Guzik oraz Michalina Matyjasek. W kategorii mężczyzn wygrał Szymon Wojtasik (UKS Piątka Wieluń) przed Dawidem Khachatryanem (SP 4 Wieluń) i Aleksym Rumniakiem (UKS Piątka Wieluń).

Rozegrano także Turniej Szachowy „Młode Talenty Powiatu Wieluńskiego”, w którym zagrało 6 zawodników. Turniej ten odbył się w dniach 2-3 marca 2019 w tempie 20 min. + 10 sek. na zawodnika (dwie rundy systemem kołowym).

W kategorii dziewcząt zwyciężyła Zofia Patyk (SP Biała) przed Hanną Włodarczyk i Kingą Szafran (obie Piątka Wieluń) oraz Natalią Mosiala (ZSS Pątnów). W kategorii chłopców wygrał Antoni Michałczyk (SP Biała) przed Szczepanem Batorem (UKS Piątka Wieluń).

Wyniki turnieju seniorów:

M-ce – Tyt. – Nazwisko i Imię – Klub – Rank. – Pkt. – MBuch. – Buch.