Oferta reklamowa

Kontakt

Masz ciekawy temat? A może jakieś pytania?

Kontakt

Lipieta i Mikołajczyk najlepsi w biegach przełajowych Mistrzostw Powiatu Wieluńskiego

30 września 2020 | Szkolnictwo

W dniu 23 września odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego szkół ponadpodstawowych w indywidualnych biegach przełajowych.

Reprezentacja chłopców z Zespołu Szkół nr 2 im. J. Długosza w Wieluniu wygrała punktację drużynową jednocześnie obejmując prowadzenie we współzawodnictwie szkół ponadgimnazjalnych w ramach Licealiady 2020/2021. Rywalizację wśród dziewcząt wygrały reprezentantki z II Liceum Ogólnokształcącego w Wieluniu.

Zawody odbyły się w obiektach WOSiR-u w okolicy stadionu i w „lasku miejskim”. Wśród dziewcząt wygrała Anna Lipieta reprezentująca I LO im. T Kościuszki w Wieluniu przed Aleksandrą Wicher z II LO im. J. Korczaka w Wieluniu. Natomiast wśród chłopców poza zasięgiem rywali był Igor Mikołajczyk reprezentujący II LO w Wieluniu a po nim Jakub Drab z I LO w Wieluniu.

6. Katolickie Liceum Ogólnokształcące,

Nasi zawodnicy z medalami, ale bez rowerów. W minionym tygodniu odbył się cykl zawodów o Mistrzostwo Powiatu Wieluńskiego w biegach przełajowych.

W kategorii szkół średnich wśród dziewcząt bezkonkurencyjna była Anna Lipieta a wśród chłopców Jakub Drab obydwoje reprezentowali I LO w Wieluniu.

5. Stochniałek Natalia – ZS nr 1.

Chłopcy i dziewczęta, którzy zajęli pierwsze 5 miejsc reprezentowali powiat wieluński na Finałach Mistrzostw Województwa Łódzkiego w Bełchatowie w dniu 29 września.

Zawody organizowane są w ramach zadania zleconego w trybie otwartego konkursu ofert z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu dotyczącego organizacji i koordynacji współzawodnictwa sportowego szkół ponadpodstawowych powiatu wieluńskiego w zakresie dyscyplin ujętych w kalendarzu imprez Łódzkiego Szkolnego Związku Sportowego.

W roku 2020 za realizację zadania odpowiada Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Wieluniu, który otrzymał dotację w wysokości 26 000 zł.