Kultura | Edukacja | Kronika 112 Sport i rekreacja | Inwestycje

Reklama

Jesteś zainteresowany zareklamowaniem się w naszym serwisie?
Sprawdź dostępne możliwości współpracy!

Oferta reklamowa

Kontakt

Masz ciekawy temat? A może jakieś pytania?

Kontakt

Akcje „Sprzątanie Świata” i „sadziMy” w Szkole Podstawowej w Bieniądzicach

19 września 2020 | Szkolnictwo

W dniu 18 września w powiecie wieluńskim odbyła się ogólnopolska akcja „Sprzątanie Świata”.

Do akcji, wzorem lat ubiegłych, włączyła się również Szkoła Podstawowa im. Władysława Bełzy w Bieniądzicach,

Tradycyjnie jak co roku nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata”. W tym roku do porządkowania naszego szkolnego terenu aktywnie włączyła się Pani Burmistrz Joanna Skotnicka-Fiuk.

Gościliśmy także przedstawicielkę wieluńskiej firmy PATROL Group, która w trosce o środowisko, dokłada wszelkich starań, by podejmowane działania miały pozytywny wpływ na jego ochronę.

Przybył do nas także pan Karol Tomczyk – reprezentujący Przedsiębiorstwo Komunalne w Wieluniu, który przywiózł uczniom rękawice i worki niezbędne do porządkowania szkolnego placu. Przeprowadził także krótką, ale bardzo ciekawą pogadankę na temat segregacji odpadów.

Na zakończenie pani Anna Czupryniak z firmy PATROL Group poczęstowała wszystkich zaangażowanych w akcję uczniów słodyczami.

– relacjonuje Marzena Kowalska, dyrektor SP w Bieniądzicach

Społeczność uczniowska SP w Bieniądzicach wykorzystała również obecność Wiceburmistrza Wielunia Joanny Skotnickiej-Fiuk do pokazania swojej kreatywności.

Dzisiejsza wizyta w naszej szkole pani Burmistrz Joanny Skotnickiej-Fiuk była okazją do pokazania kreatywności naszych uczniów, którzy dzięki zastosowaniu aplikacji Quiver mogą „rozszerzać rzeczywistość” czyli płaski obraz, w tym przypadku były to prace uczniów nawiązujące do dbałości o środowisko, przedstawia jako obraz 3D.

Nowe technologie, które wdrażane są na zajęciach informatycznych przez panią Annę Kinas zachęcają uczniów do pracy, motywują do poszukiwania różnych rozwiązań i wprowadzają element zaskoczenia…

– dodaje dyrektor szkoły Marzena Kowalska

Oprócz udziału w akcji „Sprzątanie świata” uczniowie tego dnia wzięli również udział w II edycji akcji „sadziMy” pod patronatem pary prezydenckiej. Uczniowie klas I-III pod czujnym okiem nauczycieli posadzili drzewka, które pozyskali z Nadleśnictwa Wieluń.

fot. Marzena Kowalska
Dyrektor SP w Bieniądzicach

Reklama Salon optyczny Jacek w Wieluniu
Copyright © 2017-2024 Kocham Wieluń