Kultura | Edukacja | Kronika 112 Sport i rekreacja | Inwestycje

Społeczność

Kalendarz wydarzeń

Wszystkie wydarzenia >>
Reklama

Reklama

Jesteś zainteresowany zareklamowaniem się w naszym serwisie?
Sprawdź dostępne możliwości współpracy!

Oferta reklamowa

Kontakt

Masz ciekawy temat? A może jakieś pytania?

Kontakt

Reprezentantki II LO i reprezentanci ZS nr 1 zwycięzcami Mistrzostw Powiatu Wieluńskiego w siatkówce – Licealiada 2019/20

12 lutego 2020 | Szkolnictwo

W dniach 10 i 11 lutego w hali WOSiR w Wieluniu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców w ramach Licealiady 2019/20.

W rywalizacji dziewcząt wygrała reprezentacja z II Liceum Ogólnokształcącego, która wyprzedziła dziewczęta z Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu i awansowała do zawodów Półfinałowych Mistrzostw Województwa.

Półfinały Mistrzostw Województwa w siatkówce dziewcząt zostaną rozegrane 14 lutego w Zduńskiej Woli. W zmaganiach chłopców natomiast wygrali reprezentanci Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu, którzy w meczu decydującym o mistrzostwie powiatu pokonali drużynę z I Liceum Ogólnokształcącego w Wieluniu.

Obie te drużyny chłopców również awansowały do Półfinałów Mistrzostw Województwa, które zostaną rozegrane 19 lutego w Wieluniu.

Dziewczęta:
Wyniki spotkań:
1. ZS 1 – I LO – 2:0,
2. ZS 2 – ZS 3 – 0:2,
3. II LO – I LO – 1:2,
4. ZS 1 – ZS 2 – 2:0,
5. II LO – ZS 3 – 2:0,
6. I LO – ZS 2 – 2:0,
7. ZS 3 – ZS 1 – 0:2,
8. II LO – ZS2 – 2:0,
9. ZS 3 – I LO – 0:2,
10. II LO – ZS 1 – 2:0,

Końcowa kolejność:
1. II LO im. J. Korczaka w Wieluniu,
2. ZS nr 1 w Wieluniu,
3. I LO im. T. Kościuszki w Wieluniu,
4. ZS nr 3 im. M. Kopernika w Wieluniu,
5. ZS nr 2 im. J. Długosza w Wieluniu,

Mistrzynie powiatu awansowały do wojewódzkich półfinałów zaplanowanych w piątek w Zduńskiej Woli.

Reprezentacja II Liceum Ogólnokształcącego:
1. Bralińska Jessica,
2. Ciach Maja,
3. Dors Zuza,
4. Gruszka Sandra,
5. Krawczyk Kinga,
6. Kubica Weronika,
7. Lach Kinga,
8. Musiał Iza,
9. Psipsińska Sandra,
10. Wawrzyniak Anna,
Trenerem drużyny jest Aleksandra Marcinkowska-Duda.

Chłopcy:
Wyniki spotkań:
1. II LO – ZS 2 – 2:0,
2. I LO – ZS 3 – 2:0,
3. ZS 1 – ZS 2 – 2:0,
4. II LO – I LO – 0:2,
5. ZS 1 – ZS 3 – 2:0,
6. ZS 2 – I LO – 1:2,
7. ZS 3 – II LO – 0:2,
8. ZS 1 – I LO – 2:1,
9. ZS 3 – ZS 2 – 0:2,
10. ZS 1 – II LO – 2:0,

Końcowa kolejność:
1. ZS nr 1 w Wieluniu,
2. I LO im. T. Kościuszki w Wieluniu,
3. II LO im J. Korczaka w Wieluniu,
4. ZS nr 2 im. J. Długosza w Wieluniu,
5. ZS nr 3 im. M. Kopernika w Wieluniu,

Dwa najlepsze zespoły wystąpią w półfinale Mistrzostw Województwa, który zaplanowano 19 lutego w Wieluniu.

Reprezentacja chłopców Zespołu szkół nr 1:
1. Braliński Patryk,
2. Fabian Adrian,
3. Kościelny Wojciech,
4. Kwapisz Mateusz,
5. Majchrzak Jakub,
6. Sobczak Rafał,
7. Stasiak Bartosz,
8. Tomaszewski Hubert,
9. Tomczak Łukasz,
10. Soch Hubert,
11. Walkowiak Hubert,
12. Wójciak Paweł,
Opiekunem drużyny jest Zygmunt Boryczka.

Darek Fitas
koordynator PSZS w Wieluniu

Copyright © 2017-2020 Kocham Wieluń