Kultura | Edukacja | Kronika 112 Sport i rekreacja | Inwestycje
Spectrum-IT partner Comarch, kasy fiskalne, serwis komuterowy, Wieluń

Reklama

Jesteś zainteresowany zareklamowaniem się w naszym serwisie?
Sprawdź dostępne możliwości współpracy!

Oferta reklamowa

Kontakt

Masz ciekawy temat? A może jakieś pytania?

Kontakt

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej w Wieluniu

13 października 2019 | Szkolnictwo

Uroczyste obchody Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej w Wieluniu odbyły się w tym roku 11 października w siedzibie Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorców w Wieluniu.

Uroczystość rozpoczęła od powitania zaproszonych gości dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Wieluniu Kamila Prange.

Tak jak w poprzednich latach Dzień Edukacji Narodowej był okazją do wręczenia nagród i wyróżnień dla wybitnych nauczycieli oraz podziękowań za pracę.

W imieniu Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorców w Wieluniu głos zabrał Starszy Cechu Wacław Witkowski. Pomiędzy Cechem a Zespołem Szkół nr 3 w Wieluniu od lat istnieje ścisła współpraca w kształceniu uczniów. W tym roku Cech kształci zawodowo ponad 630 w powiecie wieluńskim.

Oprócz Starszego Cechu Wacława Witkowskiego, głos zabrał również gospodarz uroczystości Starosta Wieluński Marek Kieler gratulując nauczycielom, że pomimo reformy edukacji stanęli na wysokości zadania.

Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji w Starostwie Powiatowym Zenon Kołodziej podkreślił wagę kształcenia młodzieży oraz jak ważną rolę w tym pełni sam Cech.

Do życzeń i gratulacji przyłączyła się również wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Joanna Kacała, prezes oddziału ZNP w Wieluniu Andrzej Jaźwiec, obecny radny powiatu i jednocześnie były starosta Andrzej Stępień oraz przedstawiciele Sejmiku Młodzieży Powiatu Wieluńskiego.

Uwieńczeniem wydarzenia była część artystyczna muzyczno-poetycka przygotowana przez uczniów Zespołu Szkół nr 3 w Wieluniu.

Nagrodę starosty wieluńskiego otrzymali:

I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Wieluniu:
1. Aleksandra Czyż-Kędzierska,
2. Zenona Stojecka,
3. Bogusław Urwanowicz,
4. Elżbieta Wieloch-Kostrzewa,

II Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka w Wieluniu:
2. Agnieszka Stępień-Wyrembak,
3. Dorota Eiststaedt,
4. Grzegorz Spodzieja,

Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu:
1. Mariusz Lach,
2. Zygmunt Boryczka,
3. Renata Kaczmarek,
4. Iwona Kędzia,
5. Piotr Kowalski,
6. Ewa Kupczyk,
7. Anna Lach,

Zespół Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu:
1. Artur Godyń,
2. Iwona Janecka,
3. Stanisław Mielczarek,
4. Maciej Więckowski,

Zespół Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Wieluniu:
1. Beata Korytna,
2. Ewa Sztuka,

Zespół Szkół Specjalnych w Wieluniu:
1. Anna Woszczyk,

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Gromadzicach:
1. Katarzyna Sobocińska,
2. Magdalena Hałubiec,

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Wieluniu:
1. Barbara Puchała,
2. Danuta Kryściak,
3. Urszula Nąckiewicz,
4. Izabela Wydmuch,

Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu:
1. Grażyna Kaczmarek,

Międzyszkolna Bursa w Wieluniu:
1. Dorota Nowicka,

Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej otrzymali:

1. Elżbieta Urbańska-Golec,
2. Jakub Jurdziński,

Nagrodę Łódzkiego Kuratora Oświaty otrzymali:

1. Renata Tatara,
2. Zofia Szpikowska,

Copyright © 2017-2019 Kocham Wieluń