Kultura | Edukacja | Kronika 112 Sport i rekreacja | Inwestycje
Spectrum-IT partner Comarch, kasy fiskalne, serwis komuterowy, Wieluń

Społeczność

Reklama

Reklama

Jesteś zainteresowany zareklamowaniem się w naszym serwisie?
Sprawdź dostępne możliwości współpracy!

Oferta reklamowa

Kontakt

Masz ciekawy temat? A może jakieś pytania?

Kontakt

51 najlepszych uczniów i absolwentów powiatu wieluńskiego otrzymało stypendia starosty

4 października 2019 | Szkolnictwo

Starosta Wieluński Marek Kieler w asyście Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji Zenona Kołodzieja wręczył uzdolnionej młodzieży szkół ponadgimnazjalnych powiatu wieluńskiego 51 stypendiów.

Uroczyste wręczenie stypendiów odbyło się w II LO im. J. Korczaka w Wieluniu a poprzedził je krótki film promujący ofertę edukacyjną szkoły.

Tegoroczna lista uzdolnionych uczniów i absolwentów była wyjątkowo długa co świadczy o poziomie nauczania wieluńskich szkół. Na sukces składa się nie tylko sama praca uczniów ale przede wszystkim wspaniałej kadry pedagogicznej. Docenić też trzeba wspierającą rolę rodziców stwarzającących odpowiednie warunki do nauki.

Stypendia w wysokości 100zł, przez okres 10 miesięcy dla absolwentów, którzy zostali studentami oraz przez 9 miesięcy dla uczniów będą niewątpliwą stymulacją do dalszej pracy oraz wspomogą liczne plany na przyszłość docenionej młodzieży.

Wykaz uzdolnionych absolwentów I LO im. T. Kościuszki w Wieluniu, którym przyznano stypendium Powiatu Wieluńskiego:
1. Mateusz Leszek Marzec,
2. Julia Teresa Grabowska,
3. Mateusz Wiktorek,
4. Dominik Pawlak,
5. Marta Gajewska,
6. Dominika Wodziak,
7. Joanna Kluska,
8. Paweł Pietrzak,
9. Kacper Majtyka,
10. Kacper Kiedos,
11. Jan Walczak,

Wykaz uzdolnionych uczniów I LO im. T. Kościuszki w Wieluniu, którym przyznano stypendium Powiatu Wieluńskiego:
1. Maria Kowalczyk,
2. Anna Sztyglic,
3. Patrycja Więcław,
4. Kacper Krysiński,
5. Joanna Bogus,
6. Karolina Biegańska,
7. Weronika Kuźnik,
8. Julia Kokocińska,
9. Franciszek Łuczak,
10. Marcin Płatek,
11. Michalina Dymalska,

Wykaz uzdolnionych uczniów II LO im. J. Korczaka w Wieluniu, którym przyznano stypendium Powiatu Wieluńskiego:
1. Martyna Boryczka,
2. Karolina Wypych,
3. Paulina Soja,
4. Marcelina Woszczalska,
5. Adrianna Lenarczyk,
6. Piotr Szkudlarek,
7. Dominika Włodarczyk,
8. Zuzanna Mateusiak,
9. Aleksandra Wolniak,
10. Paulina Graczyk,

Wykaz uzdolnionych uczniów ZS nr 1 w Wieluniu (Technikum), którym przyznano stypendium Powiatu Wieluńskiego:
1. Klaudia Randak,
2. Dawid Perdaszek,
3. Katarzyna Krajcer,
4. Joanna Mordal,
5. Wiktoria Morka,
6. Nikola Świtoń,
7. Justyna Guściora
8. Daria Stanek,
9. Gabriela Musiał
10. Oliwia Kowal,
11. Agnieszka Skiba,

Wykaz uzdolnionych uczniów ZS nr 1 w Wieluniu (Branżowa Szkoła I stopnia), którym przyznano stypendium Powiatu Wieluńskiego:
1. Mateusz Torchała,
2. Jakub Chojka,

Wykaz uzdolnionych uczniów ZS nr 2 w Wieluniu (Technikum), którym przyznano stypendium Powiatu Wieluńskiego:
1. Magdalena Ostrycharz,

Wykaz uzdolnionych uczniów ZS nr 2 w Wieluniu (Branżowa Szkoła I stopnia), którym przyznano stypendium Powiatu Wieluńskiego:
1. Wiktor Majchrzak,

Wykaz uzdolnionych uczniów ZS nr 3 w Wieluniu (Branżowa Szkoła I stopnia), którym przyznano stypendium Powiatu Wieluńskiego:
1. Dominika Gibas,
2. Marta Włodarczyk,

Wykaz uzdolnionych uczniów ZS nr 3 w Wieluniu (Technikum), którym przyznano stypendium Powiatu Wieluńskiego:
1. Kinga Dugacz,
2. Jakub Stępień.

Uroczystość uświetniły swoim występem dwie wokalistki, uczennice II LO im. J. Korczaka w Wieluniu: Kasia Panaszek i Nikola Kryściak. 

Copyright © 2017-2019 Kocham Wieluń