Masz ciekawy temat? A może jakieś pytania?

Kontakt

W I LO im. T. Kościuszki w Wieluniu zakończył się turniej debat oksfordzkich

16 kwietnia 2019 | Szkolnictwo

W I Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Wieluniu zakończył się III Międzyklasowy Turniej Debat Oksfordzkich.

W turnieju o Mistrzostwo Szkoły, trwającym kilkanaście tygodni, uczestniczyło 9 reprezentacji klas pierwszych i drugich.

W pojedynku finałowym tezy „Na Mierzei Wiślanej powinien powstać kanał żeglugowy” bronił zespół klasy 2e, zaś oponentkami były uczennice klasy 1b. Po niezwykle pasjonującym pojedynku na argumenty słowne, stosunkiem głosów jurorskich 33:20, zwyciężyły przedstawicielki klasy 1b i wywalczyły złote medale, zdobyły puchar oraz tytuł mistrza szkoły w debatach oksfordzkich na rok szkolny 2018/2019. Drużynie klasy 2e przypadły medale srebrne.

Teza pojedynku o III miejsce, pomiędzy klasami 2a i 2d, brzmiała: „Warto mieć zaufanie do innych ludzi”. W uznaniu jurorów nieco lepszą okazała się drużyna klasy 2a, która zdobyła brązowy medal.

Składy najlepszych szkolnych zespołów III Międzyklasowego Turnieju Debat Oksfordzkich:

5. Marta Ochwatowska (2d).

Dodatkowo zwycięzcy otrzymali z rąk dyrektora szkoły nagrody ufundowane przez Radę Rodziców I LO, natomiast wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w szkolnych debatach – pamiątkowe dyplomy.

Na zakończenie organizator Turnieju podziękował Michalinie Krzemianowskiej, Annie Janik i Patrycji Kańtoch (wszystkie z klasy 3g) za pomoc w przeprowadzeniu całej imprezy, wręczając im okazjonalne statuetki.

źródło: I LO im. T. Kościuszki w Wieluniu