Kultura | Edukacja | Kronika 112 Sport i rekreacja | Inwestycje

Reklama

Jesteś zainteresowany zareklamowaniem się w naszym serwisie?
Sprawdź dostępne możliwości współpracy!

Oferta reklamowa

Kontakt

Masz ciekawy temat? A może jakieś pytania?

Kontakt

Zespół Szkół nr 3 w Wieluniu zaprezentował przyszłym uczniom w „Dniu Zawodowca” swoją bogatą ofertę nauczania

2 kwietnia 2019 | Szkolnictwo

21 marca w Zespole Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika odbył się „Dzień zawodowca” czyli Dzień Otwarty dla przyszłych uczniów, ukazujący możliwości kształcenia młodych ludzi.

Po oficjalnym otwarciu przez dyrektor ZS nr 3 , panią Kamilę Prange, nastąpiło wystąpienie gości oraz prezentacja szkoły. Licznie przybyli uczniowie z gimnazjów i szkół podstawowych uczestniczyli w pikniku naukowym „Kiedy hobby staje się motywacją do nauki”, przygotowanym przez uczniów klasy I i II technik teleinformatyk wraz z Tomaszem Orłowskim, nauczycielem przedmiotów zawodowych i informatyki.

To wydarzenie, które odbyło się w naszej szkole, w Zespole Szkół nr 3 im. M Kopernika, jest już trzecim z kolei. Dwa poprzednie miały nazwę Dzień Rzemiosła, natomiast w tym roku, z całą społecznością szkolną i gronem pedagogicznym, postanowiliśmy rozszerzyć formułę.

Rozszerzyliśmy nie tylko o zawody kształcone w branżowej szkole wyższego stopnia ale też o zawody, kierunki technika oraz wszystko to co dzieje się ponadto w naszej szkole, czyli wszystkie zajęcia dodatkowe.

Z tego powodu są m. in. firmy partnerskie, które współpracują z nami oraz przedstawicielstwo Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji.

Jestem zaskoczona ogromnym zainteresowaniem młodzieży, która stoi przez wyborem szkoły ponadpodstawowej . Młodzież w wieku piętnastu lat nie wie jeszcze co ma wybrać, jaką ścieżkę kariery zawodowej ma sobie zaplanować, dlatego jest tak duże zainteresowanie naszą szkoą.

– mówiła dyrektor ZS nr 3 , pani Kamilę Prange

Tego dnia zorganizowano panele dyskusyjne i pokaz fryzjerski BARBERSHOP & SUPPLY a przyszli uczniowie zapoznania się z profesjonalnym wyposażeniem szkolnych pracowni, ofertą firm współpracujących ze szkołą i potencjalnymi pracodawcami oraz szczegółową prezentacją poszczególnych kierunków.

Szkoła przez kilka intensywnych godzin pokazała swoją bogatą ofertę nauczania, możliwości szerokiego rozwoju również poprzez rozwój najprzeróżniejszych pasji.

Reklama Salon optyczny Jacek w Wieluniu
Copyright © 2017-2024 Kocham Wieluń