Masz ciekawy temat? A może jakieś pytania?

Kontakt

Start zawodników MLKS Wieluń w Szosowym Pucharze Polski w Koziegłowach

30 lipca 2020 | Sport

W dniach 24 – 25 lipca zawodnicy MLKS Wieluń startowali w Szosowym Pucharze Polski, który tym razem był rozgrywany w Koziegłowach.

W piątkowej jeździe na czas na dystansie 10 km najlepiej z naszej ekipy wypadła Sandra Bralińska, która zajęła 7 miejsce w kategorii U23. W wyścigu juniorów Jakub Drab wykręcił 38 czas.

Sobota to wyścigi ze startu wspólnego. Na wymagającej trasie dookoła Pińczyc również najlepiej spisała się Sandra Bralińska, która linię mety w kategorii wiekowej U23 kobiet minęła na 5 pozycji. W wyścigu juniorów Mateusz Włodarczyk próbował swych sił atakując na ostatnich 2 km przed metą. Jednak rozpędzony peleton wchłonął harcownika 400m przed kreską. Mateusz ostatecznie ukończył zawody na 51m.

Dla naszych juniorów młodszych start w sobotnim wyścigu był ostatnią szansą na wywalczenie przepustki do możliwości udziału w wrześniowych MP. Kwalifikacje wywalczył 51 Piotr Kuś i 78 Szymon Ptak. Niestety pomimo dobrej lokaty (27 m. ) Ania Lipieta nie zdołała się zaklasyfikować do mistrzostw.

Niedziela to udział w wyścigu klasycznym w Pabianicach, dla młodzików rozgrywanym jako Mistrzostwa Makroregionu. W wyścigu młodziczek najwyżej sklasyfikowana została Natalia Pietrzak – 5 m., pozostałe lokaty: Julia Pietrzak – 8 m. ,Joanna Głowienkowska – 11 m., Klaudia Piśniak – 12 m. Młodzik Dawid Żółtaszek natomiast zajął 13 miejsce.

W wyścigu Juniorek młodszych na wysokim, 6 miejscu, z peletonu finiszowała Ania Lipieta. Natomiast w wyścigu Juniorów młodszych Piotr Kuś oderwał się od peletonu w 14 osobowej ucieczce, z której na finiszu wywalczył również 6 miejsce, 21 na mecie był Szymon Ptak.
Junior Mateusz Włodarczyk zajął 19 lokatę.

Bardzo ciekawy przebieg miał wyścig Elity kobiet. Do 6 osobowej ucieczki dnia zabrała się nasza wychowanka Dominika Włodarczyk (obecnie Mat Atom). Ucieczka dojechała do mety a Dominika w pełni wykorzystała swoją szansę zwyciężając na finiszu!!!

Aktywnie jadąca w wyścigu Sandra Bralińska odskoczyła również od peletonu w 7 osobowym kontrataku ale została doścignięta przez peleton i linię mety przekroczyła na dalszej, 21 pozycji.