Masz ciekawy temat? A może jakieś pytania?

Kontakt

Zawodnicy MLKS Wieluń zmagali się z trudną trasą Szosowego Pucharu Polski

13 lipca 2020 | Sport

W miniony weekend kolarze MLKS Wieluń ścigali się w Szosowym Pucharze Polski rozgrywanym w Zamościu.

W sobotniej jeździe indywidualnej na czas najwyżej z naszych podopiecznych została sklasyfikowana Młodziczka Klaudia Piśniak, która wykręciła 9 rezultat (tracąc do podium 22 sekund).

Miejsca pozostałych młodziczek to: 11 – Julia Pietrzak, 16 – Natalia Pietrzak i 25 – Joanna Głowienkowska. W gronie Juniorek młodszych Ania Lipieta uzyskała 43 czas. Junior młodszy Piotr Kuś zajął 86 pozycję a Igor Augustyniak – 112. Niestety startujący w wyścigu Juniorów Jakub Drab z powodu defektu roweru został sklasyfikowany w końcówce stawki.

Z bardzo dobrej strony, w walce z czasem, zaprezentowała się Sandra Bralińska, która w wyścigu kobiet U23 wywalczyła 11 miejsce. Natomiast Marta Glapa uzyskała 18 czas.

Niedziela to wyścigi ze startu  wspólnego. Na bardzo wymagającej pagórkowatej trasie świetnie poradziła sobie młodziczka Julia Pietrzak, która finiszował na 5 pozycji. Pozostałe młodziczki uplasowały się na dalszych pozycjach w zasadniczym peletonie. 32 miejsce w wyścigu juniorek młodszych wywalczyła Ania Lipieta.

Junior młodszy Piotr Kuś był 90 a Igor Augustyniak ukończył zmagania na 112 miejscu. W gronie juniorów Mateusz Włodarczyk finiszował na 49 pozycji a Dawid Duchnik na 71. W wyścigu kobiet, które miały do przejechania 80 km, nasza zawodniczka Sandra Bralińska w kategorii U23 wywalczyła bardzo dobrą bo 7 lokatę. Marta Glapa ukończyła zmagania na 22 pozycji.

Wszyscy ci zawodnicy ukończyli niedzielny wyścig, który dla wielu zawodników okazał się zbyt trudny i musieli zejść z trasy.