Oferta reklamowa

Kontakt

Masz ciekawy temat? A może jakieś pytania?

Kontakt

Natalia Guzik, Adrian Jabłoński i Jakub Kukieła zwycięzcami XVII Mityngu Szachowego o Puchar Burmistrza Wielunia

11 lutego 2020 | Sport

Ponad 50 szachistek i szachistów stanęło do walki w sobotę i niedzielę (8-9.02.2020) o nagrody w XVII Mityngu Szachowym o puchar Burmistrza Wielunia Pawła Okrasy.

Mityng został rozegrany na sali gimnastycznej SP 5 w Wieluniu. Turniej rozegrano w trzech grupach: A – zawodnicy z rankingiem min. 1600 oraz seniorzy, B – zawodnicy z rankingiem 1250 – 1400, C– zawodnicy z rankingiem maksimum 1200.

Ze względu na małą liczbę uczestników w grupie B – grupy A i B grały w tym roku razem. W tegorocznej imprezie grali przede wszystkim zawodnicy reprezentujący nasz powiat grający w Piątce Wieluń oraz bardzo duża grupa juniorów z Jedynki Bełchatów. Reprezentowane były także: Hetman Częstochowa, SDK Wieluń, SP Wierzchlas, Zawsze Razem Kluczbork, Dwie Wieże Rzgów, Sędziejowice, Dobroń, Wieruszów.

Zawody sędziowali Waldemar Wolniaczyk oraz Zbigniew Guzik. Turniej po raz jedenasty odbył się w sali Szkoły Podstawowej nr 5 w Wieluniu. Puchary, dyplomy i nagrody wszystkim uczestnikom turnieju wręczali Burmistrz Wielunia Pan Paweł Okrasa oraz Wicedyrektor SP 5 w Wieluniu Pan Jerzy Wieczorek.

W turnieju A zwyciężyła tak jak dwa lata temu Natalia Guzik z UKS Piątka Wieluń przed koleżanką klubową Michaliną Matyjasek (obie po 7.0 pkt.). Trzecie miejsce w grupie kobiet zajęła Weronika Bukała (Jedynka Bełchatów) – 6.0 pkt.

Wszystkie dziewczęta w tej grupie (7) są finalistkami Mistrzostw Polski Juniorek na rok 2020, a najmłodsza z nich Zuzanna Kamińska z Częstochowy – rocznik 2013 jest finalistką Mistrzostw Polski Juniorek do lat 10. W grupie mężczyzn wygrał Karol Błaszczak (SDK Wieluń) – 6.5 pkt. przed Andrzejem Merci (Goniec Kluczbork) – 6.5 pkt. oraz Maksymilianem Pietrasem (Częstochowa) – 6.0 pkt.

W grupie B wśród chłopców wygrał Adrian Jabłoński (Sędziejowice) – 4.0 pkt. przed Szczepanem Batorem (UKS Piątka Wieluń) – 3.0 pkt. oraz Mateuszem Banasiakiem (Jedynka Bełchatów) – 2.0 pkt. W kategorii dziewcząt wygrała Małgorzata Kruszewska (Jedynka Bełchatów) – 4.0 pkt. przed Kingą Szafran (UKS Piątka Wielun) 3.5 pkt. oraz Alicją Lewińską (Jedynka Bełchatów) – 3.0 pkt..

W grupie C wśród chłopców zwyciężył Jakub Kukieła (SP Sędziejowice) przed Adamem Feslerem (Jedynka Bełchatów) – obaj po 8.0 pkt. oraz Maciejem Szczęsnym (SP Sędziejowice) – 6.0 pkt.. Wśród dziewcząt najlepsze okazały się Łucja Lamecka (Sędziejowice) przed Zofią Tąpała oraz Moniką Kozub (obie Jedynka Bełchatów) – wszystkie zdobyły po 4.0 pkt.

W trakcie turnieju dziewięć osób uzyskało V i aż cztery IV kategorie szachowe. Na szczególną uwagę wśród zawodników wieluńskich zasługuje oczywiście postawa dziewcząt z wieluńskiej piątki (Natalia Guzik i Michalina Matyjasek), które wygrały dosyć wyraźnie tegoroczne zawody.