Masz ciekawy temat? A może jakieś pytania?

Kontakt

Dwa medale dla MLKS Wieluń podczas Mistrzostw Polski na zakończenie sezonu

7 października 2019 | Sport

W Godzieszu Wielkim odbył się ostatni akcent sezonu czyli Mistrzostwa Polski w jeździe na czas Dwójek i Drużyn.

Nasz klub do rywalizacji wystawił jedną dwójkę oraz jedną drużynę w kategorii Juniorka.

Podczas rywalizacji dwójek Wieluń w składzie Dominika Włodarczyk i Sandra Bralińska wywalczyły 3 miejsce a zwycięzcą została dwójka Meydey Lublin przed Pacyfikiem Toruń. Dzień później do rywalizacji przystąpiły najlepsze drużyny w Polsce.

Do dwójki Bralińska-Włodarczyk dołączyła Marta Glapa i w takim składzie zawodniczki z Wielunia nie tylko wywalczyły srebro w jeździe drużynowej na czas ale obroniły też tytuł v-ce mistrzyń Polski z zeszłego roku.

Nasze dziewczyny uległy tylko drużynie Pacyfik Toruń a podium uzupełniły zawodniczki Maydey Lublin. Drużynę do medalu poprowadził trener Michał Kuś.

Tytuł Mistrza Polski w jeździe drużynowej kategorii U-23 wywalczył również nasz wychowanek Adam Kuś. Adam Kuś startujący z drużyną Huro BDC Developer miał najlepszy czas dnia co dało mu złoty medal.

59 km trasę ekipa Hurom BDC pokonała w czasie 1:10:22s i po zaciekłej walce wyprzedziła o 4 s ekipę Tarnovia-Tarnowo Podgórne. Na najniższym stopniu podium stanęła drużyna Mostostal Puławy.