Masz ciekawy temat? A może jakieś pytania?

Kontakt

Kolejny sukces wieluńskich kolarek. Domonika Włodarczyk ponownie na podium

30 czerwca 2019 | Sport

Jeszcze nie ostygły emocje po wcześniejszej rywalizacji a już kolejnych dostarczyła kibicom sobotnia wspólna rywalizacja juniorek o medale w szosowych mistrzostwach Polski 2019, tocząca się w Grunwaldzie i Ostródzie.

W walce o biało-czerwone koszulki mistrzów Polski Natalia Krześlak z TKK Pacific Nestle Fitness wyprzedziła Dominikę Włodarczyk z MLKS Wieluń. Tym samym Dominika stanęła na podium zdobywając po raz drugi tytuł Wicemistrzyni Polski. Miejsce trzecie zajęła Nikola Wielowska z BMC Nowatex Ziemia Darłowska.

Wyścigi wspólne juniorek o szosowe mistrzostwo Polski rozegrane zostały ze startem i metą w Ostródzie, gdzie 20-kilometrową rundę miały pokonać trzykrotnie. Największym wyzwaniem dla zawodniczek, tak jak poprzednio, była jednak walka z wiatrem.

Z 40 zawodniczek, z uwagi na tempo jazdy, kolejno odpadały te słabsze a atak Natalii Krześlak i Dominiki Włodarczyk powiększył, o ponad minutę, przewagę nad pozostałymi. Jako pierwsza do mety dotarła Natalia Krześlak po ataku, na kilka kilometrów przed metą, zdobywając tym samym tytuł szosowej mistrzyni Polski juniorek w wyścigu wspólnym.

Koleżanka klubowa Dominiki Włodarczyk, Sandra Bralińska, uplasowała się na bardzo dobrej 13 pozycji. Naszym zawodniczkom nie szczędzili dopingu, oprócz trenera, członkowie starej gwardii kolarskiej z MLKS Wieluń na czele z trenerem Janem Majchrowskim i mistrzami: Pawłem Biskupem, Karolem Rychlikiem i Robertem Kojem.