Masz ciekawy temat? A może jakieś pytania?

Kontakt

Dominika Włodarczyk ponownie na podium Pucharu Polski

10 czerwca 2019 | Sport

Zawodnicy Grupy Kolarskiej MLKS Wieluń ścigali się w kolejnej odsłonie Pucharu Polski. Tym razem organizatorem były Śląskie Koziegłowy.

W sobotniej czasówce bardzo dobrze poradziły sobie Anna Lipieta – 10 miejsce w kategorii młodziczka oraz juniorka Dominika Włodarczyk, która również wykręciła dziesiąty rezultat dnia.

Miejsca pozostałych zawodników:

Młodziczki: 14 – Klaudia Piśniak, Julia Pietrzak – 26, Natalia Pietrzak – 31,
Junior młodszy Dawid Duchnik został sklasyfikowany na 101 miejscu.
Juniorki: Sandra Bralińska – 21, Marta Glapa – 28.

W niedzielnym wyścigu ze startu wspólnego ponownie bardzo dobrze poradziła sobie Dominika Włodarczyk. Na wymagającej trasie w okolicach Pińczyc Dominika wywalczyła drugie miejsce Pucharu Polski w kategorii Juniorka minimalnie przegrywając na finiszu. Bardzo dobrze w wyścigu jechała kolejna nasza juniorka, Sandra Bralińska,  jednak kraksa wykluczyła ją z rywalizacji.

W wyścigu Juniorów pierwsza na metę wpadła 4 osobowa ucieczka a chwilę po niej finiszował rozpędzony peleton, w czołówce którego jechał Mateusz Włodarczyk. Nasz zawodnik ostatecznie został sklasyfikowany na 14 pozycji.

W wyścigu młodziczek Anna Lipieta była – 13, Julia Pietrzak – 32, Klaudia Piśniak – 33. W wyścigu kategorii młodzik Igor Augustyniak był sklasyfikowany na 54 miejscu a Piotr Kuś na 66.