Oferta reklamowa

Kontakt

Masz ciekawy temat? A może jakieś pytania?

Kontakt

Dominika Włodarczyk wywalczyła III miejsce w piątkowym Kryterium Ulicznym Eliminacji Mistrzostw Polski Kobiet

4 czerwca 2019 | Sport

W miniony weekend zawodniczki MLKS-u ścigały się w nadmorskim Darłowie, gdzie odbywała się 3 seria Pucharu Polski oraz eliminacja Mistrzostw Polski w Kryterium Ulicznym.

W piątkowym, 31 maja, VI Ogólnopolskim Kryterium Kolarskim o Puchar Burmistrza Miasta Darłowo juniorka Dominika Włodarczyk wywalczyła trzecie miejsce, Sandra bralińska 14 a Marta Glapa 23. W wyścigu młodziczek Anna Lipieta ukończyła zmagania na 39 pozycji, Julia Pietrzak była 42.

Sobota, indywidualna jazda na czas była rozgrywała na płaskiej, bardzo wietrznej trasie, w miejscowości Dąbki. Również bardzo dobra jazda Dominika Włodarczyk. Nasza juniorka ostatecznie ukończyła walkę z czasem na 4 miejscu tracąc do trzeciej zawodniczki 11 sekund. Bralińska uzyskała 14 czas dnia a Glapa 23. W śród młodziczek dobry, bo 20 czas wykręciła Anna Lipieta a 42 Julia Pietrzak.

Niedzielny wyścig ze startu wspólnego w Jarosławcu rozgrywany był na 11 km rundzie. Ściganie rozpoczęły młodziczki wśród których 39 była Ania Lipieta , jako 45 linię mety przekroczyła Julia Pietrzak.

Wyścig elity Kobiet które miały do przejechania 7 rund obfitował w wiele akcji zaczepnych, bardzo duże tępo jazdy (średnia przekraczała ponad 43 km na godz.) powodowała, że zasadnicza grupa dzieliła się na małe kilkuosobowe grupki. Ostatecznie juniorki wjechały na metę w dużej zasadniczej grupie. Włodarczyk finiszowała na 4 pozycji o centymetry przegrywając miejsce na podium.

Z kolei w Pucharze Polski w Turawie ścigał się męska część ekipy Wielunia. Bardzo dobrze spisał się junior Mateusz Włodarczyk, który linię mety przekroczył na wysokim 18 miejscu. W wyścigu młodzików Piotr Kuś był 39, Igor Augustyniak 56.