Kontakt

Sukcesy kolarzy MLKS Wieluń

29 kwietnia 2019 | Sport

Kolarze wieluńskiego MLKS pracowicie spędzili miniony weekend.

W sobotę ekipa młodzików przesiadła się na rowery górskie i startowała w mistrzostwach makroregionu MTB (łódzkie, śląskie, małopolskie, kieleckie).

Organizatorzy wyznaczyli wymagającą trasę ścieżkami malowniczego kamieniołomu w Ogrodzieńcu. W wyścigu młodziczek najlepiej z wieluńskiej ekipy wypadła Ania Lipieta, która znalazła się na 14 miejscu, 16 linię mety przekroczyła Klaudia Piśniak, 18 była Julia Pietrzak, 19 Natalia Pietrzak. W wyścigu młodzików 21 lokatę wywalczył Piotr Kuś, jako 36 zawodnik linię mety przekroczył Igor Augustyniak.

Sobotnie zmagania młodych „Górali” zakończył bardzo widowiskowy wyścig sztafet. Zawodnicy z poszczególnych klubów dobrani w pary mieli do przejechania naprzemiennie 4 rundy po 2000 m. Dobry występ w tym wyścigu zaliczyła sztafeta Lipieta Anna/Piotr Kuś która pomimo kilku upadków wywalczyła 8 lokatę a druga sztafeta Klaudia Piśniak/Igor Augustyniak zakończyła wyścig na 11 pozycji.

Starsza część ekipy MLKS Wieluń odwiedziła w sobotę Kędzierzyn Koźle, gdzie ścigała się w kryterium ulicznym. Bardzo dobrze w tym wyścigu wypadły nasze juniorki. Wyścig wygrała Dominika Włodarczyk, druga była Sandra Bralińska a podium uzupełniła Marta Glapa. W kategorii junior Mateusz Włodarczyk wywalczył 3 miejsce.

W niedzielę juniorzy i juniorzy młodsi wystartowali w pod opolskim Dębiu, gdzie został rozegrany coroczny wyścig klasyczny. W tych zmaganiach najlepszym z wieluńskiej ekipy okazał się junior Mateusz Włodarczyk, który uczestniczył w kilku ucieczkach z peletonu, ostatecznie linię mety przekroczył na 17  pozycji. Do udanych nie zaliczą tego startu nasi juniorzy młodsi, którzy nie zdołali ukończyć zmagań.

Niedzielne zmagania to bardzo dobry występ wychowanków wieluńskiego klubu. W wyścigu Visegrad Grand Prix Poland rozgrywanym u podnóża Ślęży świetnie wypadł Karol Kuklewicz. Reprezentant Chrobry-Głogów na ulicach Sobótki zwyciężył w w kategorii U 23. W wyścigu elity Karol zajął 9 lokatę.

Natomiast Adam Kuś triumfował w kategorii U 23 podczas wyścigu w Dębiu. Zawodnik Hurom-BDC Team w wyścigu elity przekroczył linię mety na 2 pozycji przegrywając nieznacznie na finiszu z Adrianem Banaszkiem z ekipy Voster-Team.