Masz ciekawy temat? A może jakieś pytania?

Kontakt

Zwycięstwo MLKS-u Wieluń w Pucharze Polski

15 kwietnia 2019 | Sport

Strzelce Krajeńskie były organizatorem pierwszej serii Pucharu Polski w kolarstwie szosowym.

Na 80 km trasy wyścigu Elity Kobiet pomimo kłopotów sprzętowych (zniszczone tylne koło) i pogoni za czołówką świetnie poradziła sobie nasza Juniorka Dominika Włodarczyk. Na metę pierwsza wpadła 4 osobowa ucieczka seniorek.

Za ucieczką wjechał rozpędzony peleton, z którego najlepiej finiszowała Dominika i to ona zgarnęła wygraną w kategorii Juniorek. Na 20. pozycji zmagania ukończyła Sandra Bralińska a na pozycji 23. Marta Glapa.

W 100 km wyścigu juniorów aktywnie jechał Mateusz Włodarczyk, który ostatecznie finiszując z peletonu wywalczył 42 pozycję. W wyścigu młodziczek na 36 miejscu była Julia Pietrzak, na 45 – Klaudia Piśniak a młodzicy Piotr Kuś – 32 i Igor Augustyniak – 52.

Dzień wcześniej został rozegrany Puchar Polski w indywidualnej jeździe na czas, w którym najlepsza z zawodników Wielunia również była Dominika Włodarczyk. Wykręciła 6 czas dnia wśród Juniorek (do podium straciła 10 sekund), na 24 miejscu była Sandra Bralińska, na 27 – Marta Glapa a junior Mateusz Włodarczyk uzyskał 45 rezultat.

Młodzicy kolejno uzyskali pozycje: 40 miejsce – Piotr Kuś, 58 miejsce – Igor Augustyniak a młodziczki: 31 – Klaudia Piśniak, 37 – Julia Pietrzak.