Oferta reklamowa

Kontakt

Masz ciekawy temat? A może jakieś pytania?

Kontakt

Grupa kolarska MLKS Wieluń rozpoczyna sezon. Dominika Włodarczyk na podium Ślężańskiego Mnicha

8 kwietnia 2019 | Sport

Wielkie ściganie u podnóża Ślęży rozpoczęło na dobre sezon kolarski w Polsce. W Sobótce na starcie stanęło łącznie 1505 zawodników.

Spośród naszych podopiecznych najlepiej spisała się Dominika Włodarczyk, która bardzo aktywnie jechała w wyścigu kobiet Open. Dominika oderwała się od peletonu w 5 osobowej ucieczce, która pod kilkunastu kilometrach została doścignięta. Mimo tego nasza zawodniczka bardzo dobrze poradziła sobie na finiszu z uszczuplonego peletonu przekraczając linie mety na wysokiej 10 pozycji Open.

W kategorii juniorek Dominika wywalczyła 3 miejsce, Sandra Bralińska była 21 a Marta Glapa nie ukończyła zmagań. W wyścigu juniorów Mateusz Włodarczyk wywalczył 44 lokatę. Kraksy spowodowały, że nasi juniorzy młodsi Jakub Kucia i Szymon Ptak nie dojechali do mety.

W kategorii młodziczka na wysokim, 17 miejscu, finiszowała Ania Lipieta, 51 była Klaudia Piśniak a 60 Julia Pietrzak. Wyścig Młodzików obfitował w wiele kraks, które porozrywały duży peleton. W gronie 121 zawodników 41 lokatę wywalczył Igor Augustyniak, 47 Piotr Kuś i 49 Jędrzej Bakota.

Dzień wcześniej nasi zawodnicy brali udział w kryterium ulicznym w Dzierżoniowie. Tam również najlepiej spisała się Dominika Włodarczyk, która w wyścigu kobiet Open wywalczyła 10 lokatę a w kategorii Juniorka uplasowała się tuż za podium na 4 miejscu. Zmagań nie ukończyły Sandra Bralińska i Marta Glapa.

Bardzo dobry wyścig pojechała również nasza młodziczka Ania Lipieta, która większość wyścigu jechała w 9 osobowej czołówce. Upadek na ostatnim okrążeniu spowodował, że linie mety przekroczyła na 16 pozycji. W wyścigu młodzików 25 był Piotr Kuś.