Kultura | Edukacja | Kronika 112 Sport i rekreacja | Inwestycje

Reklama

Jesteś zainteresowany zareklamowaniem się w naszym serwisie?
Sprawdź dostępne możliwości współpracy!

Oferta reklamowa

Kontakt

Masz ciekawy temat? A może jakieś pytania?

Kontakt

IV Międzypowiatowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora ZS Nr 2 w Wieluniu

6 kwietnia 2019 | Sport

W Zespole Szkół nr 2 w Wieluniu odbył się IV Międzypowiatowy Turniej Piłki Nożnej Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Dyrektora ZS Nr 2.

Podczas turnieju rywalizowały reprezentacje 6 szkół technicznych. Uczestnicy najpierw walczyli w dwóch grupach, a potem rozegrali mecze o poszczególne miejsca.

Mamy tutaj IV Międzypowiatowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora ZS Nr 2 w Wielunia szkół technicznych. Na turniej zaprosiliśmy drużyny z różnych powiatów i województw, łódzkiego (Sieradz, Radomsko i dwie z Wielunia), śląskiego (Częstochowa, Lubliniec).

To nie jest cykliczny turniej. Dwa i trzy lata temu gościliśmy w Częstochowie i teraz wypadało zaprosić te drużyny, które tam były do nas, do Wielunia. Impreza nam się udała chociaż obawialiśmy się o pogodę. Pogoda piękna, atmosfera tez jest przyjazna i cieszymy się, że możemy też rywalizować poza powiatem. Tak jak rywalizujemy w rozgrywkach powiatowych tak tutaj poszliśmy trochę szerzej i chcemy się skonfrontować z drużynami z różnych powiatów, z innego województwa.

Celem tego turnieju jest popularyzacja piłki nożnej, amatorskiej wśród dzieci i młodzieży, zachęcić do ruchu, aktywności fizycznej, odejść od komputerów i tabletów, komórek i przede wszystkim aby się dobrze bawić. Mamy też uczennice, które bardzo fajnie tańczą nadając charakter tej imprezie.

Przewidujemy indywidualne nagrody, dla najlepszego bramkarza, zawodnika, strzelca oraz puchary dla poszczególnych drużyn za zajęcie miejsc od 1 do 6. Sponsorami nagród są nasze wieluńskie firmy posiadające klasy patronackie w naszej szkole czyli Centrum Elektryczne Ania, firma Zugil.  firma Wielton i Patrol Group oraz indywidualni sponsorzy.

Cieszymy się, że sponsorzy są przychylni na naszą działalność sportową, że próbujemy młodzież aktywizować do wychowania fizycznego.

– mówił nauczyciel zajęć W-F i trener w ZS nr 2 w Wieluniu – Tomasz Jaworski

 Startujące drużyny:
1. ZS Nr 1 Radomsko,
2. ZST Częstochowa,
3. ZS Nr 2 Sieradz,
4. ZSOT Lubliniec,
5. ZS Nr 1 Wieluń,
6. ZS Nr 2 Wieluń.

W finale wygrała drużyna z Lublińca 4:2 z Zespołem Szkół Technicznych z Częstochowy. Trzecie miejsce zajęła nasza drużyna ZS Nr 2, która wygrała 4:0 z Zespołem Szkół Technicznych nr 1 w Radomsku. Piąte miejsce zajęła drużyna z ZS Nr 2 z Sieradza a szóste miejsce przypadło drużynie z ZS Nr 1 z Wielunia.

Drużyna gospodarzy, ZS Nr 2 z Wielunia, wygrała 2 mecze i 1 zremisowała a podczas turnieju straciła najmniej bramek. Najlepszym zawodnikiem wybrano Szymona Perkowskiego z Lublińca, najlepszym bramkarzem – Huberta Pietrasa z ZS nr 2 w Wieluniu, a najskuteczniejszym strzelcem okazał się Mateusz Piątkowski z Częstochowy.

Nagrody indywidualne ufundowali: Marcel Gąsior, wychowanek Juniora Wieluń, obecnie zawodnik pierwszoligowej Stali Mielec, który przekazał piłki oraz koszulki ( z autografami zawodników Stali Mielec i Legii Warszawa), a także Dariusz Żuraw, ( absolwent naszej szkoły) jeden z trenerów w Lechu Poznań, który podarował bramkarskie rękawice.

Reklama Salon optyczny Jacek w Wieluniu
Copyright © 2017-2024 Kocham Wieluń