Kultura | Edukacja | Kronika 112 Sport i rekreacja | Inwestycje

Reklama

Jesteś zainteresowany zareklamowaniem się w naszym serwisie?
Sprawdź dostępne możliwości współpracy!

Oferta reklamowa

Kontakt

Masz ciekawy temat? A może jakieś pytania?

Kontakt

Zawodnicy MLKS Wieluń startowali w Górskich Szosowych Mistrzostwach Polski w Walimiu

30 sierpnia 2018 | Sport

W miniony weekend nasi zawodnicy startowali w najcięższym wyścigu sezonu – Górskich Szosowych Mistrzostwach Polski w Walimiu.

Zawodnicy ścigali się na 15 kilometrowej rundzie z przewyższeniem terenu  ponad 500 m. Piątek to rywalizacja juniorek i juniorów młodszych. Niestety nasza zawodniczka Kasia Jajczak uczestniczyła w kraksie i nie ukończyła wyścigu. Junior młodszy Mateusz Włodarczyk w swoim wyścigu wywalczył 43 miejsce wśród 108 zawodników, którzy stanęli na starcie.

W sobotę rywalizowali juniorzy i juniorki. Juniorka MLKS Wieluń wywalczyła 4 miejsce. W stawce juniorów dobrą, bo 23 lokatę, wywalczył Cezary Bzdak. W popołudniowym wyścigu na starcie stanęły  juniorki i elita pań.

Nasze zawodniczki Sandra Bralińska, Marta Glapa i Dominika Włodarczyk bardzo dobrze radzili sobie w rywalizacji z bardziej doświadczonymi zawodniczkami. Dominika cały wyścig jechała w ścisłej czołówce, licząc się w walce o złoty medal. Na ostatnim finałowym podjeździe stoczyła zaciętą, wyrównaną walkę o medal. Niestety linie mety przekroczyła na 4 miejscu.

Pozostałe nasze juniorki również spisały się świetnie. Marta Glapa po bardzo dobrym wyścigu finiszuje na 10 pozycji, Sandra Bralińska dociera na metę 13.

W niedzielnym wyścigu Elity mężczyzn startowali również nasi byli zawodnicy Adam Kuś i Karol Kuklewicz. Niestety obaj nie ukończyli wyścigu.

Michał Kuś – MLKS Wieluń

Reklama Salon optyczny Jacek w Wieluniu
Copyright © 2017-2024 Kocham Wieluń