Kultura | Edukacja | Kronika 112 Sport i rekreacja | Inwestycje

Reklama

Jesteś zainteresowany zareklamowaniem się w naszym serwisie?
Sprawdź dostępne możliwości współpracy!

Oferta reklamowa

Kontakt

Masz ciekawy temat? A może jakieś pytania?

Kontakt

UKS „Piątka Wieluń” na Mistrzostwach Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych

15 sierpnia 2018 | Sport

W dniach 10-12.08.2018r. odbywały się we Wrocławiu Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich oraz Błyskawicznych. W tym roku w Mistrzostwach grało prawie 1000 dzieci z klubów z całej Polski.

W dwóch grupach turniejowych grało ponad 130 zawodników. Wieluńska ekipa UKS Piątka liczyła w tym roku jedenastu zawodników (w tym trzech debiutantów): Natalia Guzik w grupie dziewcząt do lat 18; Paweł Szymoniak, Szymon Wojtasik i Adam Słonina w grupie chłopców do lat 14; Michalina Matyjasek i Ola Zając w grupie dziewcząt do lat 14; Tomek Chrobot w grupie chłopców do lat 12; Weronika Piotrowska w grupie dziewcząt do lat 10; Piotr Bednarek i Kacper Mosiala w grupie chłopców do lat 10 oraz Janek Ignaczewski w grupie chłopców do lat 8.

Opiekunami podczas zawodów byli : Mariola Piotrowska, Piotr Ignaczewski i Waldemar Wolniaczyk.
Występ naszych zawodników w turnieju szachów szybkich (15 min. + 10 sek. za ruch – 11 rund) uznać należy jako odpowiedni do ich aktualnych możliwości.

Wyniki naszych zawodników w Mistrzostwach Polski Juniorów w Szachach Szybkich:
Dziewczęta do lat 10:
47. Piotrowska Weronika – 5.0 pkt.

Dziewczęta do lat 14:
40. Matyjasek Michalina – 4.5 pkt.
49. Zając Aleksandra – 4.0 pkt.

Dziewczęta do lat 18:
24. Guzik Natalia – 5.0 pkt.

Chłopcy do lat 8:
86. Ignaczewski Jan – 4.0 pkt.

Chłopcy do lat 10:
102. Bednarek Piotr – 4.5 pkt.
126. Mosiala Kacper – 3.0 pkt.

Chłopcy do lat 12:
110. Chrobot Tomasz – 4.0 pkt.

Chłopcy do lat 14:
84. Słonina Adam – 5.0 pkt.
95. Wojtasik Szymon – 4.5 pkt.
110. Szymoniak Paweł – 4.0 pkt.

Po dwóch dniach występów w szachach szybkich przyszedł czas na szachy błyskawiczne – grano trzynaście rund tempem 3 min. na zawodnika + 2 sek. za ruch. Dużo lepsza gra naszych zawodników i niejednokrotnie zwycięstwa z dużo wyżej rozstawionymi zawodnikami.

Najlepiej spisała się Natalia Guzik, która od pierwszej do ostatniej rundy grała w czołówce pokonując między innymi w drugiej rundzie mistrzynię FIDE Polę Parol (srebro w szybkich). Bardzo dobrze grała także Michalina Matyjasek, która zajęła dwudzieste miejsce grając między innymi na czwartej i drugiej szachownicy – do miejsca w dziesiątce zabrakło sukcesu w ostatniej rundzie.

Na wyróżnienie zasługują także Weronika Piotrowska i Ola Zając i z pewnością Kacper Mosiala, który po czterech rudach miał trzy punkty (grając z dużo wyżej rozstawionymi zawodnikami) i był w czołówce zawodów.

Z pewnością dobry występ zanotowali także; Janek Ignaczewski, Piotr Bednarek i Tomek Chrobot. Na więcej można było liczyć w grupie chłopców do lat 14, którym ogólnie rzecz biorąc występ niezbyt się udał.

Wyjazd na zawody był możliwy dzięki dotacji z Gminy Wieluń oraz wsparciu Gmin: Skomlin, Pątnów i Biała.

Wyniki naszych zawodników w Mistrzostwach Polski Juniorów w Szachach Błyskawicznych:
Dziewczęta do lat 10:
48. Piotrowska Weronika – 5.5 pkt.

Dziewczęta do lat 14:
20. Matyjasek Michalina – 7.0 pkt.
41. Zając Aleksandra – 5.5 pkt.

Dziewczęta do lat 18:
7. Guzik Natalia – 8.0 pkt.

Chłopcy do lat 8:
74. Ignaczewski Jan – 4.0 pkt.

Chłopcy do lat 10:
76. Bednarek Piotr – 6.0 pkt.
92. Mosiala Kacper – 5.5 pkt.

Chłopcy do lat 12:
74. Chrobot Tomasz – 6.0 pkt.

Chłopcy do lat 14:
92. Wojtasik Szymon – 5.5 pkt.
104. Słonina Adam – 4.5 pkt.
110. Szymoniak Paweł – 4.5 pkt.

Opisy do zdjęć:
1. Zawodnicy UKS Piątka Wieluń przed zakończeniem turnieju. Od lewej: Waldemar Wolniaczyk (opiekun), Paweł Szymoniak, Adam Słonina, Piotr Bednarek, Weronika Piotrowska, Aleksandra Zając, Tomasz Chrobot, Kacper Mosiala, Szymon Wojtasik, Jan Ignaczewski; siedzą: Michalina Matyjasek i Natalia Guzik.

2. Zawodnicy UKS Piątka Wieluń: górny rząd (od lewej): Michalina Matyjasek, Natalia Guzik, Aleksandra Zając, Waldemar Wolniaczyk (opiekun), Paweł Szymoniak, Szymon Wojtasik; dolny rząd: Adam Słonina, Kacper Mosiala, Jan Ignaczewski, Tomasz Chrobot, Piotr Bednarek i Weronika Piotrowska.

3. Natalia Guzik podczas ostatniej zwycięskiej partii z Weroniką Łęczek (UKS Hetman Koronny Trzebinia) dającej siódme miejsce w turnieju.
prof. Michał Seweryński

autor: Waldemar Wolniaczyk

Reklama Salon optyczny Jacek w Wieluniu
Copyright © 2017-2024 Kocham Wieluń