23 czerwca doszło do zdarzenia drogowego w miejscowości Ruda przy ulicy św. Wojciecha.
Zderzenie dwóch samochodów osobowych wymagało interwencji służb ratunkowych a jedna z osób uczestniczących w kolizji została przewieziona do szpitala.
Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 70-latek kierujący Kią podczas włączania się do ruchu zderzył się z Mercedesem, którym kierowała 32-latka.
W wyniku zdarzenia 70-letnia pasażerka podróżująca Kią przewieziona została do szpitala na badania. Obecnie trwa ustalanie okoliczności i przyczyn tego zdarzenia.
– informuje oficer prasowy KPP w Wieluniu asp. sztab. Katarzyna Grela
Policjanci prowadzą czynności mające wyjaśnić dokładny przebieg zdarzenia oraz ustalić, co było jego bezpośrednią przyczyną. Funkcjonariusze analizują zachowanie kierowców oraz wszystkie okoliczności, które mogły doprowadzić do zderzenia.
To kolejne zdarzenie przypominające, że chwila nieuwagi może doprowadzić do sytuacji zagrażającej zdrowiu i życiu uczestników ruchu drogowego. Służby apelują do kierowców o rozwagę i ostrożność, szczególnie podczas wykonywania manewrów na drodze.
źródło: KPP w Wieluniu
