Kultura | Edukacja | Kronika 112 Sport i rekreacja | Inwestycje

Reklama

Jesteś zainteresowany zareklamowaniem się w naszym serwisie?
Sprawdź dostępne możliwości współpracy!

Oferta reklamowa

Kontakt

Masz ciekawy temat? A może jakieś pytania?

Kontakt

Druhowie z OSP Dąbrowa robią zakupy osobom starszym, samotnym i chorym

21 kwietnia 2021 | Służby

Już w zeszłym roku strażacy ochotnicy z OSP Dąbrowa służyli pomocą osobom starszym, samotnym i chorym z naszej gminy robiąc im zakupy i przywożąc je do domu.

Druhowie również i w tym roku w ramach akcji „Seniorze zostań w domu” zadeklarowali się, że będą robić zakupy dla grupy najbardziej narażonej na śmierć związaną z zakażeniem koronawirusem czyli seniorów. Strażacy robią też zakupy tym, którzy z różnych przyczyn nie mogą wyjść z domu.

Chociaż nie od dzisiaj wiadomo, że wirus SARS-CoV-2 atakuje wszystkich niezależnie od wieku, jednak jest szczególnie niebezpieczny właśnie dla osób starszych. To ta grupa wiekowa jest najbardziej schorowana i osłabiona stanowiąc łatwą pożywkę dla rozwoju koronawirusa.

Miło kolejny raz poinformować, że w dniu 16.04.2021(piątek) zostaliśmy zadysponowani do kolejnych (3) trzech miejscowych zagrożeń sanitarno-epidemiologicznych, polegających na pomocy starszym osobom.

W związku z stanem epidemii w naszym kraju, Ochotnicza Straż Pożarna z Dąbrowy oferuje osobom starszym i samotnym z terenu naszej gminy Wieluń pomoc w zakupach niezbędnych produktów oraz leków i dostarczenie ich do domu.

Kochani Starsi mieszkańcy Gminy Wieluń! W związku z stanem epidemii ryzykiem zarażenia się wirusem, wychodzimy Wam naprzeciw z pomocą! Jeśli boicie się wirusa i potrzebujecie pomocy, chętnie pójdziemy po zakupy lub do apteki!

Podjedziemy, weźmiemy listę potrzebnych zakupów czy też leków i wszystko dowieziemy.

– zachęcają na swoim FB druhowie z OSP Dąbrowa

Akcja pomocy dla seniorów z Gminy Wieluń trwa już w najlepsze. Druhowie z OSP Dąbrowa, od poniedziałku do piątku, przyjmują zgłoszenia od seniorów potrzebujących pomocy w zakupach zarówno artykułów spożywczych jak i leków. Wyjazdy mają praktycznie każdego dnia do sklepów oraz aptek, do których zwykli chodzić seniorzy.

Strażakom z OSP Dąbrowa należą się serdeczne podziękowania za tę wspaniałą inicjatywę tym bardziej, że bezinteresownie pomagają wiedząc iż w ten sposób zwiększają własne prawdopodobieństwo zakażenia. Strażacy czekają na zgłoszenia w sprawie pomocy dla osób starszych, samotnych i chorych z Gminy Wieluń od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 15:00 pod nr tel. 43 886 02 28.

fot. Bronisław Mituła/OSP Dąbrowa

Copyright © 2017-2022 Kocham Wieluń