Kultura | Edukacja | Kronika 112 Sport i rekreacja | Inwestycje

Reklama

Jesteś zainteresowany zareklamowaniem się w naszym serwisie?
Sprawdź dostępne możliwości współpracy!

Oferta reklamowa

Kontakt

Masz ciekawy temat? A może jakieś pytania?

Kontakt

12 jednostek straży zadysponowano do pożaru zboża w miejscowości Wierzbie

22 lipca 2019 | Służby

Wczoraj, 21 lipca o godz 13:35, jednostki straży pożarnej zostały zadysponowane przez dyżurnego KP PSP do pożaru zboża w miejscowości Wierzbie.

Działania odbywały się na granicach województwa dlatego zadysponowane zostały również siły z powiatu Wieluńskiego.

W służbie strażackiej tak już jest, że strażak nigdy nie wie kiedy zostanie wezwany na pomoc. Tak było w dniu dzisiejszym 21.07.2019 r. gdyż od razu po przyjściu z uroczystości odpustowych naszej parafii (około godziny 13:35) otrzymaliśmy informację o pożarze zboża przy drodze do miejscowości Wierzbie.

Do akcji natychmiast wyjechały nasze dwa wozy bojowe z pełnymi obsadami. Po przyjeździe na miejsce z ogniem walczyła już jednostka OSP Wierzbie.

Dzięki szybkiej interwencji strażaków pożar szybko został opanowany a pogorzelisko przelane wodą. Ze względu na zaistniałą sytuację nie odbyła się również wystawa sprzętu będącego na wyposażeniu naszej jednostki.

Nie zapominamy jednak o dzieciach, które licznie przybyły aby obejrzeć nasz samochód dlatego pokaz naszego sprzętu wstępnie odbędzie się w ostatnią niedziele sierpnia tj. 25 sierpień 2019 r. Gorąco zapraszamy.

– relacjonują strażacy z OSP Ożarów

Do akcji zadysponowano 12 zastępów straży w tym dwa, z Wichernika i Skomlina, zawrócono do bazy. 

Jednostki biorące udział w akcji: JRG Wieluń, dwie jednostki OSP Ożarów, OSP Skomlin (zastęp zawrócono do bazy), OSP Komorniki, OSP Wichernik (zastęp zawrócono do bazy), JRG Olesno, dwie jednostki OSP w Praszce, OSP Kowale i OSP Wierzbie.

fot. OSP Ożarów

Reklama Salon optyczny Jacek w Wieluniu
Copyright © 2017-2024 Kocham Wieluń