Kultura | Edukacja | Kronika 112 Sport i rekreacja | Inwestycje

Reklama

Jesteś zainteresowany zareklamowaniem się w naszym serwisie?
Sprawdź dostępne możliwości współpracy!

Oferta reklamowa

Kontakt

Masz ciekawy temat? A może jakieś pytania?

Kontakt

32. rocznica święceń kapłańskich księdza proboszcza Jarosława Borala

24 maja 2020 | Pozostałe

Dzień 22 maja to liturgiczne wspomnienie św. Rity i comiesięczne nabożeństwo ku jej czci odprawione w parafii św. Barbary w Wieluniu.

Dzień ten w parafii św. Barbary zbiegł się z  32. rocznicą święceń kapłańskich księdza proboszcza Jarosława Borala. Ksiądz Jarosław przy każdej okazji przypomina swoim parafianom jak ważną postacią w jego życiu kapłańskim jest święta Rita, patronka ich rocznika (wyświęconych 32 kapłanów).

To dzięki niej zrodziła się przyjaźń z ks. Krzysztofem Białowąsem, postulatorem rzymskim i spełniło się największe kapłańskie marzenie – kult świętej Rity rozwijający się od grudnia 2018 roku w Wieluniu. W tym dniu Eucharystię sprawowali księża: ks. jubilat Jarosław, ks. Krzysztof Białowąs i ks. Andrzej Kornacki.

Zamówioną Mszą św. w intencji jubilata parafianie dziękowali za wspólne dwadzieścia lat tworzenia „wspólnoty św. Barbary”. Słowo o przyjaźni i kapłańskim posługiwaniu skierował do wiernych i jubilata ks. Krzysztof Białowąs, przypominając, że w czasie restrykcji spowodowanych koronawirusem obydwa kościoły w parafii św. Barbary były otwarte i sprawowana była Eucharystia.  Odmawiany był też każdego wieczoru Różaniec.

Razem z Tobą, drogi Księże, cała nasza wspólnota parafialna dziękuje Bogu za dar Twojego życia i kapłańskiego posługiwania. W takim dniu jak dzisiejszy, trudno patrzyć na wszystkie lata Twojej pracy kapłańskiej inaczej niż na szczególny dar. 

Szczególny dar kapłańskich dłoni i dar kapłańskich ust; kapłańskich dłoni udzielających sakramentów świętych: Chrztu Świętego, Sakramentu Pojednania, Komunii Świętej, Sakramentu Małżeństwa i Sakramentu Chorych; dłoni błogosławiących i otwarcie przyjmujących do wspólnoty parafialnej; i kapłańskich ust zatroskanych o prawdy Boże, o duchowy kształt parafii i sprawy materialne związane z budową nowej świątyni, ust zatroskanych o chorych i cierpiących, ust przebaczających.

Ile chwały Bożej przynosi Twoja służba kapłańska, ile dobra przez 32 lata kapłańskiego życia wyświadczyłeś ludziom – to wie tylko sam Bóg. Za to wszystko dobro, które stało się naszym udziałem dzięki Twej służbie – Bogu niech będą dzięki.

Niech dobry Bóg nadal udziela Ci swego błogosławieństwa, a święta Barbara – patronka naszej parafii wstawia się za Tobą u Boga na dalsze lata kapłańskiego posługiwania.

– dziękowała księdzu za wspólne dwadzieścia lat przedstawicielka parafii

Eucharystia zakończyła się poświęceniem róż i błogosławieństwem relikwiami Świętej Rity.

Zofia Białas/kultura.wielun.pl

Reklama Salon optyczny Jacek w Wieluniu
Copyright © 2017-2024 Kocham Wieluń