Kultura | Edukacja | Kronika 112 Sport i rekreacja | Inwestycje

Reklama

Jesteś zainteresowany zareklamowaniem się w naszym serwisie?
Sprawdź dostępne możliwości współpracy!

Oferta reklamowa

Kontakt

Masz ciekawy temat? A może jakieś pytania?

Kontakt

20 listopada nastąpi ostatnie pożegnanie Dariusza Szymanka

20 listopada 2020 | Kultura

W piątek, 20 listopada o godz. 15:00, w Kościele Miłosierdzia Bożego na wieluńskim cmentarzu odbędzie się ostatnie pożegnanie Dariusza Szymanka.

Dariusz Szymanek to perkusista zespołu Old Traditional Jazz Band, także niezastąpiony akustyk z Wieluńskiego Domu Kultury obsługujący przez wiele lat najprzeróżniejsze spotkania i uroczystości wokalne i poetyckie, ale przede wszystkim o dobrym sercu, wesoły i niezwykle lubiany człowiek.

,,Można odejść na zawsze, by stale być blisko…” Z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Dariusza Szymanka, człowieka mocno wpisanego w historię naszego liceum . To on stał za konsolą podczas wszystkich ważnych uroczystości.

To on nagłaśniał prawie wszystkie Szkolne Festiwale Piosenki Buda czy obchody stulecia I LO. To on był akustykiem i przez kilka lat instruktorem zespołu Tadeusza Nic Nie Rusza. W jego obecności zawsze ,wszystko grało”.

Profesjonalny, sumienny, życzliwy innym, po prostu dobry Człowiek… Bez wątpienia jeden z tych, po których pozostanie niezatarty ślad, także w pamięci społeczności naszej szkoły.

Panie Darku, dziękujemy za długie lata współpracy z nami, za piękno i czystość muzyki, która dzięki Panu rozbrzmiewała w murach liceum. Niech Pan spoczywa w pokoju kołysany muzyką Nieba…

– napisała na swoim FB Społeczność I LO im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu

Dariusz Szymanek dbał o nagłośnienie nie tylko szkolnych festiwali „Buda” w I LO w Wieluniu. Od lat zaangażowany był w przegląd zespołów rockowych „Rockowisko”, dbał o akustykę spotkań Wieluńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, był również instruktorem zespołu Tadeusza Nic Nie Rusza.

Darku, nasz kolego… jesteśmy wstrząśnięci Twoim odejściem. Jesteśmy zasmuceni… Można by pisać i pisać o Twoich zasługach dla kultury naszego miasta, o Twojej grze na perkusji, o miłości do jazzu… Ale to tylko słowa.

Za chwilę w domu kultury odczujemy nieobecność Twoją. Zabraknie Twej rzetelności, pracowitości…. Zabraknie też Twojego poczucia humoru, ironii i dystansu do rzeczywistości… Idąc za słowami pisarza: „Śmierć każdego człowieka umniejsza mnie” powtórzę: umniejszyła nas Twa śmierć, Darku…

– pożegnali Dariusza Szymanka pracownicy WDK w Wieluniu

Dariusz Szymanek zmarł nagle w wieku 62 lat. Śmierć Dariusza Szymanka to niewątpliwie olbrzymi cios dla wieluńskiej kultury. Redakcja serwisu Kocham Wieluń składa rodzinie wyrazy głębokiego współczucia.

Reklama Salon optyczny Jacek w Wieluniu
Copyright © 2017-2024 Kocham Wieluń