Kultura | Edukacja | Kronika 112 Sport i rekreacja | Inwestycje

Reklama

Jesteś zainteresowany zareklamowaniem się w naszym serwisie?
Sprawdź dostępne możliwości współpracy!

Oferta reklamowa

Kontakt

Masz ciekawy temat? A może jakieś pytania?

Kontakt

Bartosz Wróbel i Agnieszka Musiał zwycięzcami konkursu „Moje drzewo genealogiczne”

21 maja 2020 | Kultura

Z powodu pandemii koronawirusa Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu zrezygnowało z uroczystego podsumowania konkursu i otwarcia wystawy „Moje drzewo genealogiczne”.

Konkurs został rozstrzygnięty a nagrody zostały wręczenie jedynie głównym zwycięzcom, którzy zajęli pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych.

Nagrody, z rąk dyrektora muzeum Jana Książka w postaci słuchawek bezprzewodowych, oraz dyplomy otrzymali: Bartosz Wróbel z V klasy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kraszkowicach oraz Agnieszka Musiał z klasy VIII 1 Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Śląskich w Wieluniu.

Na tegoroczną, XIII edycję konkursu wpłynęło 58 prac, których wykonanie wymagało wielkiego wysiłku oraz dużej wyobraźni aby zaskoczyć jury. Jury oceniało prace także pod względem ilości i czytelności zawartych w nich informacji, pomysłowości, strony plastycznej i estetycznej.

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną osoby, które zajęły miejsca II i III oraz zostały wyróżnione są zapraszane indywidualnie do muzeum po odbiór nagród i dyplomów. Celem konkursu było nie tylko zdobycie wiedzy o swojej rodzinie ale też odciągnięcie od plagi naszych czasów jaką są komputery.

Wyniki konkursu:

W kategorii uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych:

I miejsce:
1. Bartosz Wróbel, klasa V – ZSP w Kraszkowicach,

II miejsce ex aequo:
1. Zuzanna Chałupka, klasa VI a – SP im. J. Pawła II w Sokolnikach,
2. Wiktoria Fuks, klasa VI – ZSP w Kraszkowicach,

III miejsce:
1. Michał Podeszwa, klasa VI – SP nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu,

Wyróżnienie:
1. Oliwier Cyl, klasa IV – SP im. M. Konopnickiej w Masłowicach,
2. Lena Wojtaszczyk, klasa IV – SP im. M. Konopnickiej w Masłowicach,
3. Maja Kamyk, klasa V – SP im. W. Witosa w Rudzie,
4. Zofia Goździk, klasa V f – SP nr 2 im. H. Sienkiewicza w Wieluniu,
5. Anna Maria Gońda, klasa V – SP nr 2 im. H. Sienkiewicza w Wieluniu,
6. Maja Osadnik, klasa IV – SP im. Komisji Edukacji Narodowej w Kurowie,
7. Natalia Szkudlarek, klasa VI – SP im. Jana Pawła II w Sokolnikach,
8. Natalia Maciołek, klasa VI b – SP im. M. Konopnickiej w Raciszynie,

W kategorii uczniowie klas VII-VIII szkół podstawowych:

I miejsce:
1. Agnieszka Musiał, klasa VIII 1 – SP nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Śląskich w Wieluniu,

II miejsce ex aequo:
1. Filip Czerniak, klasa VIII a – SP im. Powstańców Styczniowych w Osjakowie,
2. Zuzanna Węglewska, klasa VII b,
3. Liliana Węglewska, klasa VI b – SP im. M. Konopnickiej w Raciszynie,

III miejsce:
1. Maja Łuczak, klasa VII – PSP z Oddziałami Integracyjnymi SPSK w Strugach,

Wyróżnienie:
1. Roksana Stochniałek, klasa VII – PSP z Oddziałami Integracyjnymi SPSK w Strugach

Copyright © 2017-2020 Kocham Wieluń